Від українців вимагають платити за лічильники. Нововведення від держави, які збивають з пантелику. Що це означає

Тих, хто не зробить повірку приладів вчасно, чекає підвищений тариф.

В українців з’явилася нова стаття витрат – їх зобов’язують раз в три-чотири роки проводити повірку лічильників гарячої та холодної води. Якщо цього не зробити, комунальники погрожують ігнорувати показання приладів і нараховувати оплату за найвищим тарифом. “Вести” з’ясовували, наскільки це законно і що робити споживачам.

Що змінилося

Лічильники води повинні відповідати певним метрологічним вимогам, встановленим державою. Для цього, власне, і роблять перевірку. Якщо ж прилад не відповідає, його треба буде ремонтувати (або міняти), а після робити ще одну перевірку.

Раніше вся ця процедура покладалася на постачальників послуг, а кошти на це вони отримували за рахунок тарифів. Але з листопада цього року, згідно з новим законом, НКРЕКУ вилучила з тарифів на воду витрати на ремонт та повірку приладів обліку. І тепер відповідальність за своєчасність проведення обслуговування лежить на тих, у чиїй квартирі вони встановлені, тобто на їх власників. Роботи повинні проводити спеціалізовані організації, що мають ліцензію. Поки проводиться перевірка лічильника (за законом на це відводиться не більше місяця), платити за воду доведеться по середньомісячних показниках приладу за останні три місяці.

Скільки доведеться платити

По суті, в українців є кілька варіантів: або ж шукати фірми, або ж звертатися в місцевий водоканал. І тут виникають нюанси.

Як розповіла “Вестям” мешканка Києва Світлана Проценко, пройшло рівно чотири роки після повірки – і прийшла квитанція з підвищеним тарифом. “Я побігла в” Київтеплоенерго “, а мені там сказали, що потрібно робити нову перевірку – без цього квартира вважається як без лічильника. Ось тепер терміново шукаю, де замовити послугу, так як мені сказали, що слюсаря місяць треба чекати. А приватники беруть дорожче, але приходять тижні через два”, – говорить Світлана.

“Вестям” в “Київводоканалі” повідомили, що для повірки лічильник води потрібно буде зняти і відправити в сервісний центр. У Києві повірка разом з демонтажем і монтажем обійдеться в 457,73 грн: зняти і поставити – 380,94 грн, повірка – 76,79 грн.

Але можна заощадити: зняти самостійно і привести на перевірку, заплативши тільки 76,79 грн. Роботи з опломбування повинні виконуватися представниками водоканалу безкоштовно. Можна також замовити перевірку на дому, не знімаючи лічильник, якщо є впевненість, що він справний.

За відмову – підвищений тариф

Як розповідають ті, хто зіткнулися з подібною проблемою, на повірку лічильника відводиться 21 день. Результат надсилається поштою. Але свідчення будуть дійсні тільки тоді, коли дані перевірки потраплять в єдину базу. Швидко це відбувається лише у тих, у кого в Мережі створений особистий кабінет. В іншому випадку, треба йти в водоканал і півдня провести в черзі.

Як розповіли “Вестям” в “Київводоканалі”, якщо при заміні лічильника на новий власник не поставить його протягом 14 днів на абонентський облік, оплату за холодну воду йому нараховуватимуть за затвердженими законом середньомісячними нормами: 2,4 кубометра на людину при наявності централізованого гарячого водопостачання або ж 4 кубометри на людину при відсутності централізованого гарячого водопостачання.

Хитрість комунальників

Втім, експерт з питань енергетики Марія Яковлєва здивована, що “Київводоканал” встановив термін повірки лічильників через три-чотири роки.

“Треба завжди дивитися, що написано в техпаспорті. У середньому термін експлуатації лічильника – 10-12 років. Якщо за технічними характеристиками перевірка повинна бути через три-чотири роки – це одне, але якщо вона передбачена через сім років, то сенсу її робити немає . Потрібно з паспортом лічильника прийти в установу і пред’явити його. Але знаєте, якщо вибирати між повіркою і заміною, я б порадила міняти. Це буде дешевше і у вас знову ж з’явиться ще 7-10 років спокійного життя до повірки “, – сказала” Вестям “Марія Яковлєва.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *