Європарламент рекомендував надати Україні статусу кандидата на членство в ЄС

Європейський парламент 1 березня рекомендував надати Україні статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу.

Документ під назвою Російська агресія проти України в рамках позачергового засідання ЄП підтримали 637 євродепутатів, проти – 13, утрималось – 26.

У резолюції Європарламент закликав інститути ЄС працювати над наданням Україні статусу кандидата відповідно до статті 49 Договору про Європейський Союз та на основі заслуг, а також продовжувати роботу над її інтеграцією в єдиний ринок Європи відповідно до Угоди про асоціацію.

Голос Європарламенту є рекомендаційним. Як відомо, вже протягом багатьох років він рекомендує надати Україні статус кандидата та розпочати переговори про вступ.

Резолюція засуджує війну Росії проти України.

У документі також засуджується причетність до цієї агресії Білорусі:

– ЄП вимагає, щоб Російська Федерація негайно припинила всю військову діяльність в Україні, беззастережно вивела всі військові та воєнізовані формування та військову техніку з усієї міжнародно визнаної території України та повністю поважала територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України у її міжнародно визнаних кордонах.

Саму заявку України Європарламент також прийняв сьогодні і відразу ж розпочав спеціальну процедуру вступу.

Президент Володимир Зеленський, виступаючи 1 березня у Європарламенті через відеозв’язок, заявив, що Україна зараз об’єднала країни Євросоюзу ціною життя тисяч своїх громадян.

“З нами Європейський союз буде точно міцнішим. Без вас Україна буде самотньою. Ми довели свою силу, довели, що ми як мінімум такі самі, як ви. Доведіть, що ви разом з нами, доведіть, що ви нас не відпускаєте, доведіть, що ви дійсно європейці. Тоді життя переможе смерть, а світ – темряву”, – сказав Зеленський.

За його словами, Україна заплатила надто високу ціну – тисячі загиблих людей, дві революції, одна війна та п’ять днів повномасштабного вторгнення РФ, тому Європа зараз має підтримати євроінтеграційний вибір Києва.

“Це трагедія для мене, для кожного українця і нашої держави. Дуже висока ціна: дві революції, одна війна і п’ять днів повномасштабного вторгнення Російської Федерації. Ми віддаємо сьогодні за свободу, за цінності, просто за бажання бути рівними, такими, як ви, ми віддаємо наших найкращих людей, найсильніших українців. Але ми точно переможемо”, – сказав президент.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *