РФ підвищує ставки – збираються знищитu Софію Київську. ЗСУ не допустять!

Росіяни збираються знищити Софію Київську. Вони прагнуть знищити всю українську історію, намагаючись привласнити її собі. Про це повідомив очільник Мінкульту Олександр Ткаченко.

— Агресія РФ проти України, що триває вже шостий день, вже спричинила низку військових злочинів – обстріли дитячих закладів, лікарень, житлових масивів, інших цивільних об’єктів Чернігова, Харкова, Києва та багатьох інших міст.

Серед них є і пам’ятки культурної спадщини.

Ткаченко зазначив, що Міноборони Росії заявило про намір бомбардувати “об’єкти Служби безпеки України” у центрі Києва.

— Ці злочинні наміри несуть загрозу і людям, і святиням Києва. За кілька десятків метрів від заявленої цілі бомбардування розташовується Собор Святої Софії з мозаїками та фресками XI століття. Ця унікальна архітектурна пам’ятка включена до Списку об’єктів Світової спадщини.

Міністр наголосив, що будь-яка шкода або руйнування собору, завдані Росією, стануть непоправною втратою для всього людства.

Міністерство вже направило листа до ЮНЕСКО, в якому закликало світову спільноту втрутитися у ситуацію та допомогти порушити мовчання ЮНЕСКО, щоб врятувати Собор Святої Софії від загрози знищення.

До слова, 1 березня у Києві російські війська стріляли по телевежі, яка знаходиться неподалік Бабиного Яру. Трапилось потрапляння в апаратну мовника на телевишці. У телецентрі “Олівець”, який знаходиться поруч, через вибух повилітали шибки.

Про обстріл написав перзидент України Володимир Зеленський:

“Навіщо 80 років повторювати “Ніколи знову”, якщо, коли бомба падає на Бабин Яр, світ залишається мовчазним? Ще п’ять життів втрачено. Історія повторюється…”, – написав президент.

Також відреагував на обстріл телевежі міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

“На території Бабиного Яру розташована київська телевежа, яку щойно вразила російська ракета. 29-30 вересня 1941 року нацисти знищили тут понад 33 тисячі євреїв. Через 80 років російські нацисти вдарили по цій самій землі, щоб знищити українців. Злий і варварський”, – написав Кулеба.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *