Реалізувати неможливо! Пристайко порвав терміновою заявою. Змінять усе

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що українська сторона працює над новою редакцією Мінських угод.

Про це він сказав у коментарі «Голосу Америки».

За словами Пристайка, робота над оновленням домовленостей триває незважаючи на публічні заяви Росії, яка виступає проти внесення змін.

Дипломат пояснив, що вказані угоди мали бути виконані ще в 2015 році.

«Зараз 20-й – ми все ще не досягли миру. Тому ми вважаємо, що цей документ не просто можна, а потрібно змінювати, адже деякі його пункти реалізувати неможливо», – пояснив Пристайко.

Наразі, за словами очільника МЗС, Україна працює над тим, «щоб змусити усіх учасників погодитися, що Мінські домовленості вичерпали себе і потребують змін».

Також міністр підкреслив, що на попередні зміни, які вносились до Мінських домовленостей, а саме щодо «формули Штайнмайєра» та розведення сил Росія погодилась.

«Напевно, з часом буде згенеровано новий документ, який буде простіше виконати та досягти результатів», – сказав Пристайко.

До слова, раніше Міністр закордонних справ Вадим Пристайко виголосив національний виступ України на дебатах Генасамблеї ООН. Про це у Facebook повідомив прессекретар постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.

За словами Пристайка, окуповані райони Донбасу та Крим стали територією страху й терору.

«Окуповані райони стали територією страху й терору, окупаційна влада – будь то Крим чи частина Донбасу – застосовує репресії, вдаючись до систематичних і масштабних порушень прав людини та основних свобод», – сказав Пристайко.

Зокрема, він розповів, що маріонеткова структура, створена, укомплектована й фінансована за рахунок державного бюджету Росії, відповідальна за репресії проти місцевого населення на Донбасі, має назву горезвісної радянської установи МГБ, що чинила злочини проти власних громадян у середині минулого століття.

Міністр також нагадав, що під окупацією перебуває близько 44 тисяч квадратних кілометрів, або близько 7% території України. Понад 14 тис. осіб загинули та понад 27 тис. були поранені. Близько двох мільйонів жителів Криму та Донбасу були змушені полишити свої домівки та стати внутрішньо переміщеними особами чи біженцями.

За словами глави МЗС України, тяжка гуманітарна ситуація в постраждалих від конфлікту районах Донецької та Луганської областей продовжує погіршуватися.

Очікується, що у 2020 році гуманітарної допомоги потребуватимуть понад 3,4 мільйона людей. Понад півмільйона людей проживають у районах, безпосередньо постраждалих від збройного конфлікту. За даними ООН, ця територія вже стала однією з найбільш забруднених мінами у світі.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *