Ахтем Сеітаблаєв : Весілля доньки..Не очікував ,що буду так хвилюватися..

Весілля доньки..Не очікував ,що буду так хвилюватися..)Rustem ve Nazli toy akshami

Довідка.

Ахтем Шевкетович Сеїтаблаєв.

– Заслужений Артист Автономної Республіки Крим, режисер, сценарист, актор театру і кіно. Народився 11 грудня 1972 року в місті Янгіюсь біля Ташкента. У 1998 році після закінчення шкільного навчання разом з сім’єю з Узбекистану вирушає до Криму. Там осягає ази акторської професії на курсі А. Жукової в Кримському Кульпросветучіліще (закінчив у 1992 році). Продовжив навчання в Київському Національному Університеті театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого в майстерні Г. Кононенка. У 1999 році отримав диплом за спеціальністю режисура та драматургія. 12 років (з 1992 по 2004) пропрацював в Криму в Сімферопольському державному кримськотатарською академічному музично-драматичному театрі. У стінах цього театру глядачі могли познайомитися з творчістю молодого Сеїтаблаєва-режисера. Серед його постановок: «Лісова пісня» за однойменним твором Лесі Українки, «Моя любов Електра» за мотивами п’єси угорського письменника Ласло Дюрка, «Браво Амадео» в основі якої трагедія Олександра Пушкіна. До слова, дипломний спектакль також був створений за мотивами пушкінського «Бахчисарайського фонтану». У цьому ж театрі Сеїтаблаєва знають і як талановитого актора, який виконав роль Макбета, Хосе у виставі «Кармен» за П. Меріме, Кочкарева з гоголівского «Одруження». З 2005 року починає працювати у Києві в Академічному Театрі драми і комедії на Лівому Березі Дніпра. Театральні глядачі могли оцінити акторський талант Сеїтаблаєва у виставі «Черга» режисера Дмитра Богомазова, «Обман завдовжки в життя» Катерини Степанкової, в акторському ансамблі в музичному спектаклі «Які у вас претензії до дружини» («Голубчики мої») за творами Ф. Достоєвського і А. Володіна. А також у головній ролі Ноаха в драматичній постановці Едуарда Митницького «Море … ніч … свічки» за п’єсою Й. Бар-Йосефа і вічної класики в інсценуванні Олексія Лисовця «Ромео і Джульєтта» (у ролі Ромео). За блискуче виконання ролі Ромео він отримав театральну нагороду «Київська пектораль» у 2006 році в номінації «За кращу чоловічу роль». Крім того, Ахтем Сеїтаблаєв брав участь в постановках театру Російської драми імені Лесі Українки та в акторському складі Київської Академічної майстерні театрального мистецтва «Сузір’я».

З 2003 року Сеїтаблаєв відкриває для себе новий виток творчого життя – кінематограф. Дебютною роллю стала роль середнього брата Умая в українській драматичній стрічці Олеся Саніна «Мамай» (2003). Слідом бере участь в епізодах серіалу «Повернення Мухтара-2», фільмі «Золоті хлопці», «Навіжена» і українському художньому фільмі Миколи Мащенка «Богдан Зиновій Хмельницький». У 2009 році з’являється в епізодичній ролі сина головного героя Олександра Миколайовича (Валентин Гафт) в мелодраматичній стрічці «Тяжіння» режисера Антона Азарова.

Паралельно з акторською діяльністю займається режисурою і пише сценарії до своїх фільмів. Першою роботою в якості режисера стала телевізійна картина «Квартет для двох» (2007). А сценаристом виступив відомий письменник Анатолій Крим. І в тому ж році випускає комедію «Фабрика щастя». У 2009-му працює над міні-серіалом про труднощі життя радянської актриси Едіт Береш «Осінні квіти». Фільм був знятий за власним сценарієм Сеїтаблаєва, так як і наступне дітище режисера, яке побачило світ у 2011 році. Історія спортивної стрічки «Чемпіони з підворіття» розповідає про спортивного тренера, який збирає команду бродяг з метою виграти футбольний чемпіонат. 110 хвилин фільму глядачі переживають разом з героями, їх непрості життєві історії, пригоди і перипетії. Талановитого режисера полюбили не тільки кіноглядачі, а й професійне журі кінофестивалю в Одесі. «Чемпіон з підворіття» був визнаний кращим українським фільмом в 2012 році і нагороджений премією «Золотий Дюк». У тому ж році Сеїтаблаєв випустив телевізійну мелодраму «Одного разу в Новий Рік» і «Темні води», в якому також зіграв одну з ролей. Але в 2013 серця глядачів були затронуті історичною військовою драмою «Хайтарма». Ахтем присвятив картину важкому періоду історії свого рідного кримськотатарського народу. Сюжет фільму заснований на реальних подіях, фабула обертається навколо головного героя – військового льотчика Султан Амет-Хана і його оточення. Роль головного персонажа цього фільму виконав сам Ахтем, з ним на знімальному майданчику працювали Олексій Горбунов, Дмитро Суржиков, Микола Боклан, Леся Самаєва, Валерій Щітовалов та інші артисти. Кінострічка була продемонстрована на російських і українських телеекранах у травні 2014 року. Фільм уже встиг зібрати безліч нагород на кінофестивалях: «Хайтарма» отримав гран-прі на фестивалі «Корона Карпат» у Трускавці, став лавреатом російської премії «Ніка», був визнаний кращим фільмом, а Сеїтаблаєв кращим режисером 2014 року на італійському фестивалі «Кімерія» в Термолі.

За матеріалами Ахтем Сеітаблаєв

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *