Тисячі людей вийшли на протестний мітинг в центрі столиці: вимагають відставки президента. Введено надзвичайний стан

У Чилі більше мільйона людей вийшли на протестний мітинг, вимагаючи відставки президента.

Протести почалися після підвищення ціни проїзду в метро. Тоді студенти влаштували акцію у вигляді “стрибків через турнікети”.

Пізніше в ході протестів учасники акцій виступили проти соціально-економічного ладу, низьких зарплат і пенсій, високу вартість медичного обслуговування та освіти в країні.

В результаті масових заворушень президент оголосив надзвичайний стан. На вулиці столиці вийшли військові, щоб патрулювати місто. Центральну магістраль перекрили танки, щоб не допустити нових зіткнень.

В результаті пожежі в одному з супермаркетів Сантьяго раніше двоє людей загинули на місці, ще один потерпілий помер від опіків у лікарні.

Нагадаємо, що в Сантьяго підвищили ціну на метро в години пік з 800 до 830 песо (1,17 доларів). Такий крок влади дуже не сподобався громадянам, що і стало початком масових заворушень.

Спочатку сотні школярів і студентів на знак протесту їздили без квитків, потім почалися демонстрації, які переросли в масові заворушення.

Протягом п’ятниці в декількох районах столиці відбулися зіткнення між протестуючими та правоохоронцями. У різних частинах столиці демонстранти будували барикади і влаштовували сутички з поліцією, яка використовувала проти них водомети і сльозогінний газ.

У зв’язку зі сформованою ситуацією президент Чилі Себастьян Піньєра оголосив у столиці країни надзвичайний стан, про що заявив в ніч на суботу, 19 жовтня в телевізійному зверненні:

«Дорогі співвітчизники, у зв’язку з множинними і серйозними актами вандалізму щодо станцій метро я оголосив надзвичайний стан у провінціях Сантьяго і Чакабуко, а також в комунах Пуенте-Альто і Сан-Бернардо».

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *