Кабмін планує у двотижневий термін внести на розгляд Верховної Ради України законопроекти, які полегшують ведення малого бізнесу в Україні.

Як повідомляє Урядовий портал, про це заявив Прем’єр Олексій Гончарук. За дорученням президента Кабмін внесе на розгляд Верховної Ради України законопроекти, які змінять умови перебування ФОП на першій групі. Їм збільшать річний ліміт доходу (зараз це 300 тис. грн), та дозволять використовувати найману працю, розширять перелік видів діяльності.

Крім того, планується:

– пом’якшення відповідальності всіх груп ФОПів за подання звітності по РРО;

– дворічний мораторій на перевірку ФОПів усіх категорій, крім «ризикових»;

– забезпечення доступності вже з 1 січня 2020 року безкоштовних програмних РРО для тестування.

Також Кабінет Міністрів України створить Координаційну раду з питань розвитку мікро- та малого підприємництва, до якої буде залучено представників малого бізнесу.

Нагадаємо, 17 жовтня президент України підписав закони, якими розширюється використання РРО та запроваджується механізм кешбеку – повернення коштів клієнтові.

Раніше на сайті онлайн-звернень до президента України з’явилася петиція з проханням ветувати закони про касові апарати та кешбек. Звернення опубліковане від імені Української Асоціації платіжних систем – профільного об’єднання найбільших фінансових компаній України. Вказується, що дані Закони складені без належної експертизи, в них не враховуються особливості українського ринку. Також вони відкривають можливість додаткового тиску і рейдерства, жертвою якого стане вітчизняний транзакційний бізнес.

Тим часом, у Державній податковій службі вважають, що механізм кешбека за видачу чека з порушеннями неможливо буде використовувати проти конкурентів. А у Держрегуляторній службі розповіли про ризики законопроектів про е-чеки та кешбек.

Джерело: korupciya.com