“Арешт і стеження”: Зеленський підписав закон, який вирішить життя нардепів. Стане справедливіше!

Президент України Володимир Зеленський підписав закон Про внесення змін до статті 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

18 грудня закон у другому читанні був схвалений Верховною Радою.

Законопроєкт забороняє доручати здійснення досудового розслідування кримінального правопорушення, вчиненого народним депутатом, іншим органам досудового розслідування, крім НАБУ та центрального апарату ДБР відповідно до їх підслідності.

Відомості про кримінальне правопорушення депутата має вносити до ЄРДР генпрокурор або особа, яка виконує обов’язки генпрокурора. Але згідно з Кримінальним процесуальним кодексом, провадження щодо депутата може відкривати будь-який слідчий або прокурор.

“Водночас з метою забезпечення дотримання гарантій депутатської діяльності закон визначає особливості в частині початку досудового розслідування щодо народного депутата України, затримання, обрання щодо нього запобіжного заходу, проведення слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій”, — йдеться в повідомленні.

Усі дії щодо депутата в рамках кримінальної справи мають бути погоджені з генеральним прокурором.

Також новий закон передбачає, що народні депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у Верховній Раді та її органах, а також при здійсненні депутатських повноважень, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *