Зеленському аплодували стоячи – Лаврова освистали. На очах у всього світу – перемога за нами!

Екстрена сесія Європарламенту по Україні розпочалася з рішучого засудження військової операції РФ.

Європарламент майже хвилину аплодував Зеленському перед і після його виступу.

Що ж Зеленський сказав Європарламенту: ключові тези

 • Ми віддаємо сьогодні за цінності, за права, за свободу, просто за бажання бути рівними, такими самими, як ви, — ми віддаємо наших найкращих людей, найміцніших, найсильніших українців.
 •  Є такий вираз: український вибір Європи. Я б дуже хотів, щоб сьогодні прозвучав від вас вибір Європою України.
 •  Харків сьогодні. Десятки жертв — ось така ціна свободи. Ми боремося просто за свою землю і за свою свободу. І ніхто в нашу свободу і в нашу державу не зайде.
 •  Ніхто не зламає нас. Ми сильні. Ми українці.
 •  Ми хочемо, щоб наші діти жили. Вчора 16 дітей загинуло. І знову Путін скаже, що це якась там операція і вони б’ють лише військовій інфраструктурі? Де наші діти, на яких військових заводах вони працюють?! На яких ракетах вони, на яких танках?!
 •  Ми боремося за наші права, свободи, за життя. А зараз ми боремося за виживання. І це найголовніша наша мотивація. Але ми боремося і за те, щоб бути рівноправними членами Європи.
 •  Сьогодні ми всім показуємо, що ми такі і є. З нами Європейський Союз буде точно міцнішим. Без вас Україна буде самотньою.
 • Ми довели свою силу. Ми довели, що ми такі самі, як ви. Доведіть, що ви разом з нами. Доведіть, що ви нас не відпускаєте. Доведіть, що ви дійсно європейці.
 •  І тоді життя переможе смерть, а світло – темряву.

Дипломати десятків країн покинули зал Ради ООН з прав людини перед виступом міністра закордонних справ Росії Сергєя Лаврова — таким чином вони висловили знак протесту проти російської війни в Україні.

“Ці складні часи показали – саме Україна може об’єднати Європу. Саме Україна може показати, як потрібно боротися за свою землі і як треба перемагати. Сьогодні дві крилаті ракети вдарили у Харкові по найбільшій площі Європи – по площі Свободи. Десятки жертв. Ось така ціна нашої свободи. Промова президента – потужна і чітка. Ми платимо дуже велику ціну за свободу. Європа бачить це і повинна саме зараз приймати рішення. Україна – це Європа! Ми зараз, як ніколи, потребуємо підтримки. Європа вже робить перші кроки! Разом до перемоги!” – охарактеризував все, що відбувається зараз в Україні та світі нардеп Гончаренко.

Європейський парламент визнає європейську перспективу України та працюватиме над тим, щоб Україна отримала статус кандидата на членство — президентка Європарламенту Роберта Метсола.

“Тому що ми хочемо, і ми повинні зустріти майбутнє разом”, – зазначила політкиня.

Президент Євроради Шарль Мішель закликав накласти на РФ «найсерйозніші санкції», обмеживши використання резервів Центробанку РФ, кошти олігархів, Володимира Путіна, Сергія Лаврова.

«Ці санкції також дорого коштуватимуть нам – і це буде ціною, яку ми заплатимо за наше майбутнє», – зазначив він.

Українці несуть полум’я свободи для всіх нас – голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн виступила з промовою у Європарламенті:

 • Вони показують надзвичайну хоробрість.
 • Вони захищають своє життя.
 •  Але так само вони б’ються за універсальні цінності. Вони не бояться вмирати за них.

Також до Європейського парламенту внесено проект резолюції, що класифікує Росію як «державу-ізгой» через вторгнення в Україну Відповідно до проекту, підтриманого більшістю парламентських фракцій, пропонується розширити санкції «з метою стратегічного ослаблення російської економіки та промислової бази, особливо у частині військово-промислового комплексу».

Йдеться про скорочення імпорту нафти і газу з Росії та повне виключення Росії та Білорусі із системи міжнародних платежів Swift. Порти ЄС також мають бути закриті для російських судів, а морське сполучення з Росією має бути припинено.

Резолюція Європарламенту, яка, як очікується, буде ухвалена 1 березня, не має обов’язкової сили.

Все буде Україна! Ще трішки. Перемога за нами!

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *