Старий рік видався божевільним.

Він виглянув з за штори, і по дурному посміхаючись, вийшов на сцену телеканалу, а після спустився в зал, і попер по країні. Під солодкі оплески більшості.

На новий рік завжди обіцяють диво. Але ніхто не обіцяв, що воно буде добрим.

Чорне перетворилося на біле, бандити в повстанців (правда герої так і залишилися – імперськими штурмовиками). Право вибору перетворилось на вульгарний прикол. Парламент – в турбо-філію цирку в принтері. Правосуддя, остаточно – в рояль, на якому чим грають – те і виходить. Органи слідства – в немову і невмілого кравчика, все нитки у якого – білі.

Але за спиною міцно стоїть справжній Портнов. Гладить правосуддя по відключеною голові, і обіцяє ось-ось оголосити Майдан злочинним переворотом, і покарати всіх майданутих злочинців – живих і посмертно.

Рада Безпеки країни нагадує КВН на окупованій території. І скоро буде перейменована в Раду Небезпеки.

Армію перетворюють в пов’язаного велетня з заклеєним ротом, навколо якого метушаться боягузливі ліліпути, поливаючи гіганта брудом, і виставляючи недалеким неадекватом.

Силовим структурам старанно прилаштовують крила Беркута. Спина від цього свербить, і вони ще іноді поводять плечима, мляво намагаючись скинути настирливих орнітологів. Але зусилля марні, а доля пов’язаної армії – не дуже приваблює.

Ветерани, військові та волонтери з героїв перетворюються в страшилку для більшості. А для зламаної гномами держави – в злочинців. Самих злочинців, і вчорашніх (справжніх) ворогів держави – відпускають без суду. Правда привід для цього знаходять – найдостойніший. Правда, роблять все як завжди – самим негідним і безглуздим чином, розкидаючи козирі, і граючи в піддавки.

А на звільнені місця в СІЗО запрошуються ті ж ветерани, волонтери, військові, та інші патріоти. На новорічний ранок. Без ялинки.

Вся нечисть піднімає голови, і пускає голодну слину. Вони впевнені, що тепер їм можна. І їм поки можна.

Дива не дуже виходять. І нам показують тривалі і не дуже смішні фокуси. Наприклад, “Перемога через Мир за всяку ціну”. Секрет фокуса простий. Ви зменшуєте територію своєї країни. Здаєте її внутрішні, зовнішні і економічні інтереси. Виконуєте всі умови ворога! І – вуаля! …

Лізете в пошарпаний циліндр, і тріумфально…не дістаєте з нього нічого. Під захоплений свист. Ні, це не свист глядачів. Вони поки не здогадалися, що їх розводять. Їм поки все це пофіг – як завжди.

Це свистить, та пролітає повз і вниз економіка. Порожня казна сумно дзвонить мелодію “Джингл Беллс”, а перегодований розтраченими ресурсами долар, сито відригнув, і підняв тяжку голову, шукаючи очима новеньку тисячну купюру. Святково пахне обвалом і інфляцією…

Група косоруких чарівників однією рукою прощає борги всім, хто нас обманював і розоряв. А другою – всі швидше закручує податковий прес.

Рукодупе диво майорить над країною. Здається, що в наступному році, прокидаючись, треба виглядати у вікно – чи ті прапори висять над країною?

Але – ні.

Як би вам не було сумно – припиніть паніку і вийдіть з депресії.

Це просто щеплення. Щеплення всім нам. Все відбувається настільки швидко, що я розумію – нам стисло показують, що з нами може бути, в результаті наших помилок.

Я не буду обіцяти вам легкий рік. Я не буду давати вам рецептів, і сценаріїв. А так же сперечатися з тими, хто хоче негайних дій.

Але.

У цій улюбленій Богом країні нічого не відбувається несвоєчасно. Все завжди трапляється в призначену годину. І коли прийде час змін до здорового і кращого, повірте – ви не пропустите. Ви відразу зрозумієте, що маятник пішов в інший бік.

Просто перестаньте лаятися між собою, і загляньте в себе. Ви всі – такі ж сильні, розумні і світлі люди. Які вже витягали цю країну з прірви. Вас і раніше ніхто не попереджав, не вмовляв і не запрошував. І вас – досить багато. Не плутайте масу і об’єм.

Коли на одній чаші терезів лежить двопудова гиря, а на другий – величезна повітряна кулька – переважить те, що має переважити по законам фізики. Просто загляньте в себе – і переконайтеся, що правда, як і раніше живе там. Просто пам’ятайте про свою правоту. Просто пам’ятайте про свою силу.

І пам’ятайте – наскільки величезна наше “меншість”.

Подивіться на ці дурні чудеса, що намагаються показувати недоучені ілюзіоністи. Ви бачите – запас навіть цих фокусів – закінчується. А ми, напевно, не фахівці з чудес. Зате знаємо що робити в реальності. І вміємо робити.

А значить скоро знову наша черга все виправляти, чистити, ремонтувати, відвойовувати, відбудовувати і витвережувати одурманених. Щоб було де нарядити справжню ялинку наступного року. І так буде.

Так що, знайдіть свій новорічний настрій в собі і близьких. В таких же як ви. В усвідомленності, що ви все робили не дарма. Що у вас все виходило і вийде.

Зустріньте свято як слід. Відпочиньте як треба. Сили вам скоро знадобляться. І це буде – прекрасна пора.

З новим роком! Все буде добре – я дізнавався у Санти. Ми з ним трохи родичі

P.S. Фотографія з новорічного ролика. Якщо не встигли – подивиться Там свято. Разом з надією.

Гліб Бабич