Україна звернулась з новим викликом! Реакція світу на захоплення Запорізької АЕС – загроза всій Європі

Територія Запорізької атомної електростанції захоплена російськими військами, вони контролюють адмінбудівлі та прохід на станцію.

Адмінкорпус ЗАЕС та прохідна на станцію – під контролем окупантів. Персонал станції продовжує працювати на енергоблоках, забезпечуючи стабільну експлуатацію ядерних установок. Радіаційний фон у нормі. На жаль, є загиблі та поранені серед українських захисників станції, – про це повідомляє Енергоатом.

Україна звернулася до світу з новим закликом. Після атаки на Запорізьку АЕС з закликами про необхідність закриття неба над Україною виступили Офіс Президента і голова Верховної Ради.

Як відреагував світ на захоплення Запорізької АЕС окупантами?

США: Байден закликав припинити свої військові дії в цьому районі, Велика Британія: безрозсудні дії Путіна тепер можуть загрожувати безпеці всієї Європи, сказав Борис Джонсон, Канада закликала Росію негайно припинити усі військові дії у регіоні.

Німеччина: Не буде жодних рішень, які б привели держави-члени НАТО до військового втручання, Латвія: Російський обстріл Запорізької АЕС в Енергодарі – це божевілля.

НАТО збирає 4 березня екстрену нараду міністрів закордонних справ, запрошені глави МЗС Фінляндії та Швеції та високий представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель.

Змін радіаційного стану після пожежі в учбово-тренувальному корпусі ЗАЕС не зафіксовано. Зараз працює лише один енергоблок – четвертий.

Стан енергоблоків:

  • Енергоблок № 1: планово-попереджувальний ремонт.
  • Енергоблоки №№ 2, 3: відключено від мережі та проводиться розхолодження ядерних установок.
  • Енергоблок № 4: в роботі, електрична потужність 690 МВт.
  • Енергоблоки № 5, 6: проводиться розхолодження ядерних установок.
  • Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *