Таємний департамент Авакова! Оприлюднено важливу інформацію. Хто очолив новий підрозділ і чим вони займатимуться

Міністерство внутрішніх справ оприлюднило інформацію про недавно створений департамент захисту інтересів суспільства і держави, дані про який трималисяя в таємниці.

Як випливає з інформації на сайті МВС, департамент входить до складу кримінальної поліції і займається оперативно-розшуковою діяльністю в разі “правопорушень, що посягають на громадську безпеку і порядок, права і свободи людини і громадянина”.

Департамент очолив полковник поліції Олексій Макаров.

Основні завдання департаменту:

– участь в реалізації “державної політики в сфері забезпечення громадської (суспільної) безпеки і порядку, охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави”;

Оперативна-розшукова діяльність.

Функціонально департамент повинен запобігати злочинам на расовому, національному, релігійному, “політичнму” грунті; злочини проти виборчих, трудових та особистих прав і свобод, проти довкілля, проти журналістів, “проти авторитету органів державної влади, місцевого самоврядування, об’єднань громадян”.

Крім того в функції департаменту входить запобігання масових заворушень, “поширення матеріалів із закликами до насильства, жорстокості, розпалювання національної, расової або релігійної ворожнечі, посягань на права і свободи людини, в тому числі з використанням ЗМІ”.

Крім цього департамент повинен запобігати злочинам, які перешкоджають діяльності державного або громадського діяча, не допускати порушення роботи об’єктів інфраструктури і життєзабезпечення населення і протидіяти створенню незаконних воєнізованих формувань. У тому числі відзначається, що департамент буде протидіяти зазіханням на особисті права і свободи громадян України, які перебувають на тимчасово окупованих територіях.

Нагадаємо, 25 травня Центр протидії корупції повідомив, що 12 березня в Нацполіціі створили Департамент захисту інтересів суспільства і держави. При цьому інформації про новий підрозділ у відкритому доступі не було. У МВС журналістам також відмовилися повідомити що-небудь про новий департаменті, пославшись на службовий характер інформації.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *