Державному ПриватБанку не вдалося оскаржити в суді заборону на вилучення 247 АЗС, які були передані в лізинг 15 компаніям.

Господарський суд Києва 23 лютого дав відмову на те, аби задовольнити заяву ПриватБанку про вилучення 247 АЗС, які пов’язані з так званою групою Приват. Про це пише видання Finbalance.

Тож, суд не зміг задовольнити заяву банку про відміну заходів, аби забезпечити позови, які були вжиті ухвалою цього ж суду 1 лютого в цьому році.

В той же час, суд заборонив банку проводити дії по стягненню і вилученню близько 247 АЗС і інших будівель, переданих у фінансовий лізинг. Мова йде про АЗС, які в 2016 році були передані в фінансовий лізинг 15 компаніям, пов’язаним з екс-власниками банку.

Також суд заборонив організовувати дії, які було б  спрямовано на обмеження в користуванні цими АЗС 38 компаніями, які брали в оренду вказані АЗС у компаній-лізингоодержувачів.

Одночасно з тим рішенням від 1 лютого Госпсуд Києва дав відмову  38 компаніям-позивачам (орендарям АЗС) в задоволенні клопотання про заборону ПриватБанку адресуватися до нотаріусів для отримання виконавчих написів. Також суд дозволив ПриватБанку звертатися до приватних і / або державних виконавців для виконання таких виконавчих написів.

Нагадаємо, у понеділок в аеропорту “Бориспіль”, що під Києвом, посадили літак, на якому летів експерший заступник голови правління Приватбанку Володимир Яценко. Його підозрюють у привласненні майна. Колишні топ-менеджери націоналізованого Приватбанку, які живуть в Австрії та Швейцарії, постійно приїжджають в Україну. Зокрема, Яценко мандрує маршрутом Женева-Відень-Україна.

Варто зазначити, що затриманий в аеропорту “Бориспіль” екс-перший заступник голови правління Приватбанку Володимир Яценко летів з України до Австрії на літаку “Рози Вітрів”.

Літак Hawker 800XP з бортовим номером UR-WRR, яким Яценко намагався покинути Україну, обслуговує авіакомпанія Windrose (“Роза Вітрів”), свідчать дані Державного реєстру цивільних повітряних суден України.

Власником судна в держреєстрі вказана кіпрська компанія Viskona Investments Ltd. Згідно з даними flightradar24, літак вилетів з Дніпра о 10:05 в напрямку західного кордону України, проте розвернувся в районі Кам’янця-Подільського і потім сів в Києві.  Час польоту склав 1 годину 32 хв.

“Для втечі з України Яценко використовував літак Коломойського.  Олігарх вирішив заховати свого топменеджера у Відні, надавши борт, який числиться за його авіакомпанією.  Це літак Raytheon Hawker 800XP, бортовий номер: UR-WRR, належить WindRose ( “Роза вітрів”). Співвласником цієї компанії є Коломойський через кіпрську компанію Bregenzer Limited, яка володіє половиною активів авіакомпанії», – повідомив Сергій Лещенко в своєму телеграм-каналі.

Телеграм – канал NABU Daily by Олег Новіков повідомив:

«За Яценка внесли 52,21 млн грн. Він має сьогодні вийти із СІЗО, якщо вже не вийшов. На нього також покладуть низку обов’язків, зокрема: прибувати за кожною вимогою; не відлучатися з Дніпропетровської області без дозволу; повідомляти про зміну місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з підозрюваними Олександром Дубілетом, Оленою Бичихіною та свідками; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет».

Джерело: korupciya.com