“П’ята зимівка стала для нього останньою”: в Антарктиді зaгuнyв член української експедиції. фото

Попередньою причиною смeртi вважають те, що він “нaклaв на сeбе рyки через особисті проблеми”.

Учора, 8 травня, на станції “Академік Вернадський” в Антарктиді зaгинyв кухар 25-ї Української антарктичної експедиції Василь Омелянович.

Про це повідомив Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ).

“Усі ми знали Василя як дуже спокійну, виважену та добру людину, справжнього професіонала. Це була вже п’ята його експедиція на станцію “Академік Вернадський”. Зараз ми з’ясовуємо всі обставини смeрті, попередньо відомо, що він нaклaв на себе рyки через особисті проблеми. На жаль, всі ми живі люди, і ніхто наперед не знає, що для кого стане останньою краплею чи “соломинкою, яка зламала спину”. Вирішуватиметься питання доставки тіла в Україну. Обов’язки кухаря на станції наразі по черзі виконуватимуть усі інші учасники експедиції”, – зазанчив керівник Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий.

Міністерство освіти і науки України та Національний антарктичний науковий центр висловлюють співчуття батькам, братові, друзям та близьким Василя.

Василь Омелянович народився 1985 року. Жив у місті Малині Житомирської області. Уперше в Антарктиду поїхав 2011 року.

“П’ята зимівка стала для нього останньою. В останньому дописі у Фейсбуці він закликав шанувати та поважати людей і домівки, де на нас чекають. Надзвичайно скромна людина, спеціаліст своєї справи, надійний товариш і романтик – таким ми будемо пам’ятати Василя. Світла тобі пам’ять, Василю! Глибокі співчуття родині та друзям”, – ідеться в повідомленні НАНЦ.

Це перша смepть в Антарктиді серед учасників українських експедицій.

” alt=”” aria-hidden=”true” />

За матеріалами з сайту tsn.ua

Джерело: vsns.co.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *