Нові санкції вже в дії! Заборона російських ЗМІ: з цього моменту. Жодної пропаганди від окупанта!

Європейський союз оголосив про низку нових санкцій проти Росії, зокрема заборону російських державних ЗМІ RT і Sputnik.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн каже, що ці телеканали є частиною «медіа-машини Кремля», а ЄС «розробляє інструменти для заборони їхньої токсичної і шкідливої дезінформації в Європі».

Державні російські ЗМІ «більше не зможуть поширювати свою брехню, щоб виправдати війну Путіна і посіяти розкол у нашому Союзі», – сказала фон дер Ляєн, додавши, що заборона буде охоплювати і їх дочірні компанії.

Про це фон дер Ляєн заявила на пресконференції 27 лютого після зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі. Вона також виклала інші санкції Євросоюзу проти Росії через її масштабне вторгнення в Україну, зокрема план ЄС щодо фінансування закупівлі та доставки зброї й іншого обладнання в Україну.

«Вперше в історії Європейський союз профінансує закупівлю і доставку зброї й іншого обладнання в країну, яка зазнає нападу», – сказала фон дер Ляєн, назвавши це «переломним моментом».

Міністри ЄС також вирішили під час зустрічі закрити повітряний простір ЄС для всіх російських літаків. Новий пакет санкцій також буде спрямований на союзника Росії Білорусь, сказала фон дер Ляєн.

Крім того, Туреччина 27 лютого повідомила про рішення виконати положення міжнародної Конвенції Монтре, яке дозволить обмежити рух російських військових кораблів із Середземного моря до Чорного, заявив в інтерв’ю CNN Turk міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу.

Вперше від початку російського масштабного вторгнення в Україну 24 лютого представник керівництва Туреччини, що входить до НАТО, назвав ситуацію в Україні війною. Цим Чавушоглу помітно змінив риторику Анкари, яка досі коментувала події дуже обережно, балансуючи між своїми зобов’язаннями перед західними союзниками і тісними контактами із Москвою, пише Reuters.

«Ситуацію в Україні можна офіційно розцінити як війну… Ми виконаємо Конвенцію Монтре», – наголосив голова турецького МЗС.

Водночас Чавушогшлу зазначив, що Туреччина не може заблокувати прохід усіх російських кораблів, оскільки, згідно з міжнародним пактом, цьому неможливо перешкодити, якщо судно повертається на свою зареєстровану базу.

До цього Київ закликав Анкару блокувати подальший рух російських суден через протоки Босфор і Дарданелли, щоб перешкодити їхньому проходу до берегів України в Чорне море. У лютому цим шляхом у його акваторію перемістилися щонайменше шість російських кораблів і один підводний човен.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *