Нечуваний скандал через Зеленського! Вже докотився до США, так просто це не закінчиться

6 конгресменів-демократів звернуться з листом до президента Світового банку Девіда Мальпасса, через його серпневу поїздку до України та зустріч з президентом Володимиром Зеленським.

Про це повідомляє Голос Америки.

Конгресмени занепокоєні, бо з часу візиту Світовий банк не затверджував нових проектів для України, тому хочуть більше дізнатися про мету візиту Мальпасса.

«Нас непокоїть, що Ваша зустріч з Володимиром Зеленським від 23 серпня 2019 року співпала з активною стадією зусиль президента Трампа … спрямованих на вчинення тиску на президента України Володимира Зеленського з метою відкрити кримінальне розслідування дій його політичних опонентів», – йдеться у тексті документу.

Конгресмени задали дев’ять конкретних питань щодо подорожі Мальпасса до України у серпні 2019 року. Зокрема їх цікавило, чи хтось крім посадовців банку супроводжував Мальпасса на зустрічах, чи була на всіх зустрічах присутньою Сату Кахконен – директорка Світового банку з питань Білорусі, Молдови та України, чи обговорювалось питання родини Байденів та “Бурізми”, чи були відстрочки та затримки у схваленні проектів для України протягом минулих шести місяців.

“З часу Вашого візиту, Світовий банк не схвалював нових проектів для України, тому ми хочемо більше дізнатись про мету Вашого візиту до Києва і поділитись тим, що може зробити Світовий банк, щоб допомогти Україні та її народові у розвитку”, – наголошується в листі.

Президента Світового банку за традицією призначає американська сторона. У квітні 2019 року Девіда Мальпасса, колишнього високопосадовця Міністерства фінансів США, було призначено президентом Світового банку, за поданням президента США Дональда Трампа.

Як повідомлялося раніше в США розгорівся скандал між Білим домом і Конгресом після появи у ЗМІ повідомлень, що представник розвідки США в рамках програми захисту викривачів порушень надав записку генеральному інспектору, де сказано, що президент Дональд Трамп «пообіцяв» щось лідеру іноземної держави, керуючись власними політичними інтересами.

У ЗМІ припускали, що під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським, яка відбулася 25 липня, Трамп міг наполягати на розслідуванні в Україні дій впливового політика від Демократичної партії, колишнього віце-президента Джо Байдена.

Прес-секретар палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі 24 вересня оголосила, що Конгрес починає офіційне ініціювання процедури імпічменту Трампа. 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму телефонної розмови Трампа і Зеленського.

В стенограмі йшлося, що Трамп просив Зеленського вивчити справу стосовно сина Байдена. 30 вересня Зеленський заявив, що Україна не проводить розслідувань «по команді» інших країн.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *