“Не може нам вказувати” Кулеба відреагував на рішення Грузії. Усе сказав – “переживуть”

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Міхеїл Саакашвілі – громадянин України, і жодна країна світу не може вказувати, можна чи ні призначати його на ту чи іншу посаду.

Такою думкою він поділився в інтерв’ю LB.ua. Зазначається, що це було до того, як грузинський уряд вирішив відкликати для консультацій свого посла з України через призначення Саакашвілі.

“За всієї харизматичності Михеїла Ніколозовича він є громадянином України, який і раніше обіймав тут державні посади. Тому я буду зі свого боку прикладати всі зусилля для того, щоб наші відносини з Грузією залишалися по-справжньому дружніми й стратегічними”, – сказав Кулеба.

Якщо ж з боку грузинських партнерів будуть якісь різкі кроки, підкреслив глава МЗС, українські дипломати це “переживуть”, а потім будуть відновлювати все втрачене.

Очільник зовнішньополітичного відомства України також зазначив, що раніше з цього приводу у нього відбулася телефонна розмова з грузинським колегою. За його словами, це була спокійна і зважена бесіда, під час якої обидва міністри пояснили позиції своїх урядів.

“Ми виходимо з дуже простих тез. Перша з них – відносини між Україною і Грузією настільки особливі, що вони не можуть ставати заручником долі однієї людини. Друга – ми розуміємо внутрішньополітичний контекст у Грузії і в нього не втручаємося, але для нас пан Саакашвілі є громадянином України. І жодна держава світу не може нам вказувати, куди призначати чи не призначати нашого громадянина”, – ще раз підкреслив Кулеба.

Міністр додав, що МЗС України готує офіційну заяву у зв’язку з рішенням грузинського уряду повернути свого посла для подальших консультацій через призначення Саакашвілі до Нацради реформ в Україні.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *