На пенсію! Зеленський знищив Леді Ю… Більше не “політик”

Голова правління Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко розповів як змінювалися електоральні настрої українців протягом року та хто з політиків втратив підтримку, а в кого рейтинги навпаки зросли. Про це він розповів журналістам 24 каналу.

“У провідних українських політиків після парламентських виборів рейтинги відносно стабільні. За винятком Зеленського, у якого коливання найбільш помітні. По-перше, популярність Зеленського, в порівнянні з вереснем, знизилася. Але за останні тижні трохи зросла. Зустріч “нормандської четвірки” в Парижі спрацювала в позитив для Зеленського.

По-друге, рейтинги Зеленського залишаються найвищими, ніж у всіх його попередників. І він залишається найпопулярнішим політиком країни, набагато випереджаючи інших. Зеленський показав свою рішучість. Люди цінують вольових політиків.

Усупереч критиці виявилося, що Зеленський дуже настирливий і швидкий. Провів дострокові парламентські вибори. Намагається пробивати тему миру на Донбасі. Пів року добивався зустрічі в Парижі – домігся. Три місяці добивався звільнення моряків і політв’язнів – домовився.

Парадокс у тому, що із закінченням місяця після президентських виборів – позитивне ставлення до нової влади і президента, рейтинги, зазвичай, знижуються. Це об’єктивна і закономірна тенденція.

Настрої людей щодо влади дійсно більш критичні. Зазвичай в Україні 2/3 громадян вважають, що країна розвивається неправильно. Нині це показник половина на половину.

Є критичні оцінки щодо земельної реформи. Але це не вплинуло на рейтинги “Слуги народу” і опозиційних партій також. Парадокс. Партійно-політичні симпатії у Тимошенко, Бойка, Порошенка не виросли. У Вакарчука трохи знизилися.

Незвичайна ситуація. Після виборів пройшло достатньо часу, є сильні конфлікти навколо земельної реформи або Донбасу. А партійні симпатії українців істотно не змінилися.

Земельна реформа для більшості українців – абстрактна тема, тому не вплинула на політичні симпатії. Це не стосується особистих інтересів абсолютної більшості українців. На відміну, приміром, від тарифів. Для ОПЗЖ головний фактор рейтингу – проросійська ідентифікація. Їх вибирають за проросійську опозицію. А тема земельної реформи для їхніх виборців чужа.

Крім того, земельна реформа мало зачепила сільську місцевість. Індикатор – вибори в об’єднані територіальні громади, які зараз відбулися. На них серед партій перемогла “Слуга народу”. А раніше перемагала “Батьківщина”. Не вдалося зачепити противників земельної реформи, тому що серед них багато хто критично ставляться до самої Тимошенко.

З іншого боку, переважна кількість тих, хто критично оцінює земельну реформу, міське населення. Близько 70%. Але для городян – це абстрактна тема. Тому на партійні симпатії земельна реформа не впливає, – заявив Володимир Фесенко.

У Тимошенко інша історія. По лідерці “Батьківщини” феномен Зеленського вдарив найсильніше.

Після президентських і парламентських виборів Юлія Тимошенко зберегла ядро своїх виборців. Її рейтинги зараз достатньо стабільні. Але попри всі зусилля Тимошенко по земельній реформі, це не принесло їй жодних плодів.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *