Кремль і Київ підписали контракт на 5 років! Зеленський виступив з екстреною заявою

Кремль і Київ підписали всі газові угоди, які дозволять забезпечити транзит газу через Україну з 1 січня 2020 року. Про це увечері 30 грудня повідомив голова правління “Газпрому” Олексій Міллер.

У той же час президент Володимир Зеленський повідомив, що контракт підписаний на 5 років. І по ньому Україна розраховує отримати понад $ 7 млрд за цей період (тобто, $ 1,4 млрд на рік, в той час як зараз за транзит ми отримуємо $ 3 млрд на рік). Умови контракту ті ж, про які домовилися раніше – в перший рік 65 млрд кубів прокачки, в наступні 4 роки по 40 млрд. Про це президент написав на своїй сторінці в Facebook.

“Україна підписала контракт на транзит газу на п’ять років, протягом яких ми отримаємо мінімум більше $ 7 млрд. Сторони можуть продовжити контракт ще на десять років. Українська ГТС буде завантажена, а це – енергетична безпека і добробут українців!” – написав глава держави.

Нагадаємо, що 20 грудня Україна і Росія підписала протокол щодо газової співпраці, де були викладені основні умови транзиту газу через Україну до Євросоюзу.

26 грудня в Відні почалися переговори України і РФ по реалізації протоколу, однак сторони довго не могли підписати договір про співпрацю. Закінчилися переговори тільки о п’ятій ранку 30 грудня. “Марафон” тривав чотири дні.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *