Масштабний наступ! Україну сколихнув лячний прогноз: виходу немає. Доведеться…

Президент Росії Володимир Путін прагне знищити українську державність. Якщо Росія не побачить готовності України виконувати забаганки Кремля щодо надання Донбасу особливого статусу, Путін піде на ескалацію. Таку думку в коментарі Gazeta.ua висловив політолог Михайло Басараб.

19 грудня на щорічній підсумковій прес-конференції Путін заявив, що “під час створення Радянського союзу споконвічно російські території опинились у складі України, ці землі до України взагалі не мали ніякого відношення: все Причорномор’я – західні російські землі”.

“Заяви Путіна прогнозовані. Російська пропаганда базується на висновках російсько-імперської історичної школи. Нібито Україну вигадали. Нібито це російський додаток, а схід і південь — “ісконно русскіє” землі. Іншого він сказати не міг, повторивши шаблон”, – каже Михайло Басараб. 

Заява прозвучала як погроза щодо продовження збройної агресії. Можуть бути спроби Росії створити сухопутний коридор до Криму та відрізати Україну від моря. У цьому полягає стратегія російського керівництва.

Ще одним завданням РФ є дестабілізація України та знищення її державності. Все це вбачається в заявах Путіна. Те, що “російських танків та важкої артилерії на Донбасі немає” – звичний прийом і теза російських пропагандистів та офіційної Росії. Суперечить встановленим фактам. Малоймовірно, що вони серйозно сприймаються в світі та в Україні. Путін сказав те, що мав.

Чи пов’язані ці заяви з “нормандською зустріччю”?

“Їх варто сприймати як примус Зеленського до миру на російських умовах, як погрози на адресу українського президента. Якщо він не виконає окреслених на паризькому саміті забаганок Кремля, то можлива ескалація й масштабна війна.

Путін не збирається йти на поступки. Він вдерся на Донбас і Крим не тільки заради захоплення територій. Це другорядне питання. Головним завданням є знищення української державності.

Якщо Росія не побачить готовності України до надання особливого статусу Донбасу, Путін спробує випробувати на міцність Зеленського. Українці чітко задекларували, що боротимуться за незалежність. Заяви Путіна адресовані не українцям. Вони чітко розуміють прагнення РФ. Тиск спрямований насамперед на українську владу, – відповів експерт.

Також він дав рекомендацію, якомю має бути реакція Зеленського на слова Путіна.

“Може бути не лінійною. Він не обов’язково має коментувати заяви Путіна. Може висловити свою позицію як президент України. Заявити про відмову йти на поступки Москві. Усвідомить справжні наміри. Спроби шантажу позбавлені сенсу. Україна опирається на факти збройної агресії Росії, окупацію Донбасу та анексію Криму. Врегулювання ситуації можливе після звільнення українських територій і відшкодування завданих агресією збитків. Це базові принципи, на яких має наполягати президент України, – підсумував він.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *