Будете доповідати! Шмигаль емоційно звернувся до Авакова. Нардеп хворий – надзвичайна ситуація

В Офісі Президента збирається термінова нарада з приводу позитивного результату на коронавірус у народного депутата. Буде зроблений повторний аналіз, і якщо результат повторитися, Рада закриється на карантин. Про це пише телеграм-канал Резидент, посилаючись на свої джерела.

Наразі, Апарат Верховної Ради у координації з Міністерством охорони здоров’я України вживає усіх необхідних заходів, які передбачені протоколом.

Співробітники Міністерства охорони здоров’я вже прибули до Верховної Ради України для проведення необхідних дій.

Повідомляємо, що зараз встановлюються всі особи, які контактували з народним депутатом Сергієм Шаховим, для проведення необхідних тестів.

Додатково будуть проведені санітарно-епідеміологічні заходи у тих комітетах, в роботі яких брав участь політик”.

В свою чергу, Кабмін пропонує органам влади змінювати свої повноваження на період карантину.

Народні депутати зазначають, що зробити це буде проблематично – є конституційні поділи повноважень між гілками влади.

Кабінет міністрів пропонує розробити законопроект, який дозволив би в умовах коронавірусної інфекції різним органам влади передавати один одному свої повноваження з управління країною.

Про таку ініціативу на засіданні уряду 18 березня заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, а прем’єр-міністр Денис Шмигаль підтримав цю ідею.

“Ми, насправді, не знаємо, які наслідки будуть – чи буде Верховна Рада заблокована, або Кабінет міністрів, або Президент. Невідомо, хто не зможе працювати через хворобу. Тому згоден з пропозицією розробити законопроект, який на час епідемії коронавірусу дасть можливість державним органам влади делегувати свою частину повноважень іншому органу влади для прийняття критично необхідних для життєдіяльності країни рішень “, – підкреслив Шмигаль.

Окрім того, прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабміну заявив, що глава МВС Арсен Аваков буде доповідати про введення режиму надзвичайної ситуації не тільки в Київській області, АЛЕ і в Києві.

Це важливе уточнення, зараз всі пишуть про область і мовчать про столицю.

Зазначимо, кабмін працює в режимі прямої трансляції в зв’язку з карантином. Проговорили про важливе , у зв’язку з останніми подіями. Ми звернули увагу на такі тези і акценти:

– Обмеження транспорту та закладів – це незручний, але жорсткий і непопулярний захід обережності.

– Ізоляція, поки що, кращий спосіб пережити епідемію. І Шмигаль висловив подяку українцям, які це розуміють. Прем’єр висловив подяку бізнесу, який пішов на зустріч. Будуть вжиті заходи підтримки: можливі кредитні канікули для полегшення діяльності.

– Не дивлячись на це, влада діє на випередження: ведуться переговори з дистриб’юторами і аптеками.

– Планується виділити 70 млн додатково для стабілізації. Для цього буде створено окремий фонд. Його раніше обговорювали із Зеленським.

– Звернення до ректорів ВНЗ: поставтеся з розумінням, не відправляйте студентів з гуртожитків. Особливо тих, хто з окупованих територій. Проводитиметься робота з працівниками навчальних закладів з метою максимальної ізоляції студентів і доставки всього необхідного, включаючи ліки.

– Шмигаль заявив, що коронавірус – не єдина проблема, оскільки назріває світова криза. Проводяться зустрічі і консультації з великим бізнесом, а також буде створено ряд координаційних центрів.

– Зараз йдуть переговори з МВФ і з послами Великої сімки. Влада сподівається на позитивний результат

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *