24 жовтня 2021 – яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що не можна робити сьогодні

Spread the love

24 жовтня – 297-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 68 днів. У XX і XXI століттях цей день відповідає 11 жовтня Юліанського календаря.

У цей день у світі відзначаються Міжнародний день тещі, День організації Об’єднаних Націй, Всесвітній день боротьби з поліомієлітом, День гарбуза, тиждень роззброєння, Всесвітній день рубця, Міжнародний день кліматичних дій, Всесвітній день інформації про розвиток.

У США – День вареної ковбаси “Болонья”, День цукерок “Добре і багато”, День психа, День їжі, в Казахстані – День пам’яті загиблих першопрохідців космосу, в Індії – Свято заміжніх жінок “Карва Чаутх”, в Німеччині – День бібліотек, в Китаї – День програміста, в Киргизстані – День працівників стандартизації та метрології, День дипломатичного працівника, в Замбії – День Незалежності, в Іспанії – День святого Рафаїла, в Єгипті – День народного опору, День Суеца.

Пам’ятні дати 24 жовтня, річниці та події
У цей день в 1939 році в продаж вперше надійшли нейлонові панчохи, створивши небувалий ажіотаж серед покупців.

У 1986 році в Лондоні був відкритий найбільший в світі магазин грамплатівок. Він належав американській компанії Tower Records і дуже підхльоснув конкуренцію на бурхливому музичному ринку Британії. Справа в тому, що ця країна в 20 столітті була законодавицею мод в музичному бізнесі. І нехай найбільшу популярність і мільйонні гонорари виконавці отримували в Новому Світі, але світове визнання було неможливо без успіху в Британії. Найвідомішою і скандальною мережею магазинів грамплатівок з 1970-х років була Virgin. Її власник Річард Бренсон зробив собі ім’я і мільйонні статки на хвилі популярності рок-музики. Але новий магазин зміг “повалити” і його.

У 1990 році в Королівській канадській кінній поліції (RCMP) офіцерам індіанського походження дозволили носити коси.

У 1999 році в українському місті Рогатині було відкрито пам’ятник Роксолані, коханій дружині турецького султана Сулеймана.

Яке сьогодні церковне свято
Православна церква 24 жовтня вшановує пам’ять святого Пилипа. Інші назви свята: “Філіппов день”, “Філіп”. За старих часів в цей день селяни намагалися здати зерно на млин. Наступала тяганина – бездоріжжя, бруд на дорогах.

Що сьогодні не можна робити
Будьте обережніше, так як в цей день гуляють духи природи і стихії. А якщо у вашої близької людини дуже відповідальний день, то його потрібно потримати спочатку за ліву, а потім за праву руку перед виходом з дому – на удачу.

Прикмети на 24 жовтня

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

сніг випав і не розтанув – до врожайного року;
місяць сховався за блідим серпанком, а засохле листя опало – до снігопаду;
сніг йде, не перестаючи , – до морозної зими;
дме північний вітер – до похолодання.
Іменини 24 жовтня
Іменини у Зінаїди, Філіпа, Антона, Мартіна, Анатолія та Олександра.

За матеріалами unian.ua

    

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *