Злякалися? У Росії раптово захотіли мирних переговорів з НАТО

Росія запропонувала НАТО відмовитися від проведення військових навчань біля кордонів РФ з країнами Альянсу. Заступник голови МЗС Олександр Грушко повідомив “Комерсанту”, що мова йде про Балтійський і Чорноморський регіони.

Він висловив стурбованість тим, що Альянс став більш активним у Прибалтиці. Москва хоче почати з НАТО переговори з цього приводу.

“Це для нас абсолютно незрозуміло, адже в Альянсі говорять про важливість деескалації”, – заявив він.

“Ми запропонували країнам НАТО домовитися про зниження рівня військових навчань аж до їхнього непроведення в районах дотику Росії і країн НАТО”, – додав дипломат.

Що цікаво, раніше в грудні ми повідомляли, що, на думку начальника російського Генштабу Герасимова — автора теорії «гібридних воєн» — посилення військової активності НАТО в країнах Балтії та акваторіях Чорного і Балтійського морів говорять про «цілеспрямовану підготовку Альянсу до масштабного воєнного конфлікту».

Що цікаво, тепер НАТО має «виявляти далекоглядність» в адаптації засобів для стримування «російських схем агресії».

Про це заявив міністр закордонних справ Великої Британії Домінік Рааб, виступаючи з промовою на Парламентській асамблеї.

За словами Рааба, НАТО доводиться стикатися і боротися зі «все більш агресивною Росією». Як приклад агресії він назвав анексію Росією українського Криму, кібератаки на європейські держави та напад на колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля в Солсбері.

Глава британського МЗС також вказав, що НАТО вже вжила певних заходів. Йдеться, зокрема, про посилення контингенту в Естонії, збільшенні підтримки Грузії і України, а також про присутність сил Північноатлантичного альянсу в Чорному морі.

Разом з тим Рааб попередив про нову, інноваційну кіберзагрозу з боку РФ.

«Але в цьому мінливому середовищі ми повинні дивитися в майбутнє, ми повинні мінятися разом з ним. Росія вже демонструє нову, інноваційну кіберзагрозу своєю безрозсудною і безвідповідальною діяльністю», — наголосив він.

Водночас Рааб додав, що НАТО необхідно знайти підхід, який дасть можливість поліпшити відносини з Москвою, «якщо і коли Росія продемонструє свої серйозні наміри, готовність і здатність співпрацювати, підтримуючи міжнародний закон, а не зневажаючи його».

Як відомо, спецслужби західних країн виявили, що за отруєнням Скрипалів та низкою інших дестабілізуючих інцидентів у Європі стоїть російська група агентів з Головного розвідувального управління (ГРУ).

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *