“”Винагороди” на 140 мільйонів гривень” : В Україні фармацевтичні компанії викрили на масовому підкупі лікарів

В Україні фармацевтичні компанії викрили на просуванні своїх препаратів та збільшенні їхніх продажів через лікарів.

Про це повідомили у Департаменті стратегічних розслідувань Національної поліції.

“Упродовж 2018-2019 років службові особи та представники групи компаній систематично надавали лікарям закладів охорони здоров’я на території міста Києва та інших областей неправомірну вигоду. За це медики, використовуючи свої повноваження, під час призначення пацієнтам ліків надавали перевагу медичним препаратам саме цієї групи компаній”, – встановили слідчі.

За попередніми даними, сума наданих “винагород” становить 140 мільйонів гривень.

Також зазначається, що гроші представники групи компаній отримували завдяки ухиленню від сплати податків.

“Наприклад, комерційні структури замовляли у підприємств рекламні послуги або послуги з організації проведення медійних заходів, які фактично не надавались, отримували від фармкомпаній гроші, які перераховували на карткові рахунки підконтрольних фізичних осіб підприємців. В подальшому передавали ці кошти представникам підприємств фармацевтичної бізнес-групи”, – додали у Нацполіції.

Наразі оперативники провели низку санкціонованих обшуків в офісних приміщеннях та за місцями проживання посадовців та інших осіб, що можуть бути причетні до “схеми”.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 368-4 (підкуп особи, яка надає публічні послуги) та ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів) Кримінального кодексу України. Досудове розслідування триває.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *