Тривожна заява РНБО: відкрите військове вторгнення, “Югославський варіант” та ракети

За своїм потенціалом Росія може піти на відкрите військове вторгнення в Україну, адже її війська щороку проводять навчання уздовж українського кордону, в тому числі і на території Білорусі, але це може обернутися для глави Кремля Володимира Путіна великими проблемами.

Про це в інтерв’ю “Апострофу” заявив заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Сергій Кривонос.

За його словами, в Росії розробляються різні варіанти агресії проти України – нанесення ракетних ударів, щоб повторити югославський варіант, а потім ввести війська; не вводити війська, а просто високоточними ракетними ударами поставити Україну на коліна.

“Вони (росіяни) зміцнюють свої війська в Криму, створюючи там організаційно-штатні структури, що дозволяють в найкоротші терміни здійснити розгортання військ, щоб завдати удару з боку Криму. З боку Чернігівської і Сумської області (київський напрямок) у них взагалі може не виникнути проблем…” – підкреслив Кривонос.

Він додав, що військовий потенціал Росії дуже великий, тому головне завдання для України – це організація територіальної оборони. Кремль може піти на агресію, але йому потім вкрай важко буде утримати все під контролем.

“Для Кремля дуже важливо – як можна швидше поставити тут, в Україні маріонетковий уряд, який почав би танцювати під їхню дудку. Їм буде ще простіше домогтися успіху, якщо вони заздалегідь зроблять так, щоб ми один одного ненавиділи”, – резюмував заступник секретаря РНБО.

До слова, Заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони Сергій Кривонос заявив, що секретар РНБО Олексій Данілов не бачить його у складі Ради.

“Як буде далі, чесно скажу, з урахуванням позиції секретаря РНБО, що він не бачить мене у Раді нацбезпеки й оборони. Хоча я вважаю, що там я ще можу багато зробити на користь нашої держави й реалізувати безпосередньо те, для чого я прийшов (реалізація програми “П’ять кроків”), – заявив він.

Кривонос додав, що оскільки призначення в РНБО робить президент, то Данілову він відповів, що чекає рішення Зеленського.

Водночас, народна депутатка від партії “Слуга народу”, член парламентського комітету з питань нацбезпеки Ірина Верещук сказала, що на її думку, треба не допустити відставки Кривоноса. Вона додала, що позиція секретаря РНБО “дуже дивна”.

До слова, сам Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов провів зустріч із заступником помічника міністра оборони США з питань співробітництва з Україною та країнами Євразії Лорою Купер, під час якої сторони обговорили актуальні питання двостороннього співробітництва, зокрема, у сфері безпеки та оборони.

“Наша держава зацікавлена у реформуванні своєї оборонної промисловості відповідно до кращих західних стандартів. Наша стратегічна мета полягає у тому, щоб вітчизняна оборонна промисловість могла ефективно забезпечувати Збройні сили необхідним озброєнням та ресурсами», – сказав Данілов.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *