Таємна угода G7! Путін в паніці: цей крок закриє труну для РФ – вигадали як знuщитu диктат0р@!
Офіс президента закликає країни G7 жорстко вдарити по Росії.
Голова ВП Єрмак написав колонку для європейських ЗМІ, включаючи Times, і звернувся до G7, де наголосив, що якщо Україна програє війну, то впаде Європа, адже ми зараз на роздоріжжі між цивілізацією та темними часами, які несе росія.
Головний меседж – війна впливає на всіх, і що санкції також впливають і на Захід, а росія до всього нарощує кризи. Але якщо зараз показати слабке місце, то росія виграє і жертви українців стануть жертвами Європи. Єдність, а не «втома від України» – ключ до перемоги.
Саме тому, “Захід запропонує Росії принизливе рішення”, – Несміян про інсайд Reuters
Держави-члени Великої сімки розглядають встановлення максимальних цін на нафту з Росії.
Про це повідомило агентство Reuters, посилаючись на джерело в уряді ФРН. G7 намагається вирішити протиріччя, залишивши на ринку максимальні обсяги нафти, проте при цьому обмежити маржу, яку отримує Кремль.
Економічний експерт та аналітик Анатолій Несміян у своєму телеграм-каналі зазначає, що санкції завдали удару по експорту російської нафти, обсяги якої падають. Однак високі ціни на нафту провокують Захід на більш складне та тонке рішення щодо Росії.
“Хоча російська пропаганда запевняє, що російську нафту скуповують наші індійські та китайські брати і просять добавку, але насправді невідбудована логістика не дає можливості у повному обсязі перекидати нафту із закритих ринків на ще відкриті. Загалом, падіння експорту нафти вже відбувається”, – зазначив він.
Більше того, Росія продовжує відчувати серйозні труднощі через санкції: відмови у страхуванні, перспектива вторинних санкцій. Усе це є значною причиною падіння експорту нафти із РФ. За словами експерта, на новому етапі Захід готує принизливе та невигідне для Росії рішення.
“Звичайно, це гра в обидві сторони. Страждають і ті, хто ввів санкції. Але тепер вони пропонують принизливе та невигідне, але все-таки рішення: ми готові відкрити наші ринки, але на наших умовах. Ключова умова — гранична ціна. Думаю, що тепер варто слідкувати за тоном пропаганди. Якщо буде заявлено, що Захід здригнувся і погодився повернути російську нафту, Кремль вимушено погодився на умову. Продовжуватимуть голосувати про непохитну рішучість — Кремль перебуває в болісних роздумах”, – зазначив експерт.
Нагадаємо, що “токсичну” сировину з РФ зараз купують лише кілька країн. Положення, в якому опинилася країна-агресор через санкції, у своїх інтересах використовують Індія та КНР. Вони збільшують поставки “чорного золота” за низькою ціною.
РФ опинилася у безвихідному становищі. Не маючи звичної можливості збувати здобуту нафту, Росія змушена за безцінь перекачувати та доставляти танкерами сировину до Індії та Китаю. Обсяги поставок у цих напрямах стрімко зростають.
Як зазначає агентство Reuters, РФ буквально завалює вищезгадані держави нафтою. З огляду на відсутність альтернативи, російські постачальники роблять гігантські знижки (до 30%) за умови купівлі значних обсягів. У травні Росія випередила багаторічного лідера — Саудівську Аравію з постачання в КНР. Лише за минулий місяць експорт із РФ до Китаю зріс на 25%.
Відтак, логічним є висновок, що втрата європейського ринку для Росії – катастрофа. Перекинути обсяги нафти і газу, що звільнилися, в Індію і Китай немає жодних шансів.
Про це в ефірі телеканалу “Україна 24” розповів російський експерт з нафтогазового ринку, партнер консалтингової агенції RusEnergy Михайло Крутіхін.
Він зазначив, що ще з 2004 року президент РФ Володимир Путін розповідав про плани щодо з’єднання газових мереж на сході та заході країни, щоб мати можливість у будь-який момент перемикати кран і вибирати, кому зараз вигідніше постачати блакитне паливо: Європі чи Китаю. Однак ці ідеї так і не було реалізовано. І на те є причини. Справа в тому, що для поставок у КНР у Росії є лише один газопровід – “Сила Сибіру”.
Його потужність все ще не досягла проектної потужності 38 млрд кубометрів на рік. Це відбудеться швидше за все не раніше 2025 року. Тобто для перекидання “європейських” обсягів Росії, що звільнилися, необхідний ще один газопровід загальною потужністю понад 100 млрд кубометрів на рік.
По-перше, Китаю не потрібні такі величезні обсяги російського газу. По-друге, будівництво газопроводу, швидше за все, займе щонайменше 10 років.
“Це балаканина порожня. У дивних ілюзіях живе президент”, – повідомив Крутіхін.
З нафтою, наголосив він, історія схожа. Проблема в тому, що вже зараз Росія максимально використовує логістичні шляхи для поставок чорного золота до Китаю та Індії. За нафтопроводами, залізницею, танкерами РФ на рік може відправляти лише близько 80 млн тонн сирої нафти. Тобто, можливостей для перекидання обсягів, які не захотіла брати Європа, просто немає. Розпочавши велику кровопролитну війну в Європі, Кремль вистрілив собі в ногу. Наразі Росія втрачає ключових споживачів своїх енергоресурсів в особі європейців.