Скажіть людям правду! Кравчук терміново звернувся до Зеленського. Вже сьогодні-завтра..

Перший президент України впевнений, що Зеленський повинен детально розповісти про кроки влади для реалізації «формули Штайнмайера».

Про це він розповів у своєму інтерв’ю. Повідомляє korupciya.com

Леонід Кравчук вважає «формулу Штайнмайера» прийнятною для України. Однак він радить президенту Зеленському бути більш відкритим, і надати детальну програму дій для її реалізації.

«Цей план потрібно оприлюднити, щоб люди його побачили. Тому що все, що робиться таємно, породжує зневіру і складності. Ось такі речі дають підставу проводити мітинги і хвилювати людей. А коли буде план оприлюднено, все розкрито і показано, тоді цього не буде».

Також Леонід Кравчук радить не поспішати з проведенням референдуму на Донбасі, а спочатку з’ясувати, що можна зробити без нього.

«Є необхідність встановити мир. Кожен крок до миру я вітаю, але кожен крок, який заводить нас у глухий кут, я не підтримую».

За його словами, і опозиція, і влада повинні діяти узгоджено, а президенту, з огляду на важливість моменту, слід виступити у Верховній Раді і зробити відкриту публічну заяву.

«Президент Зеленський повинен пояснити, не в декількох словах, а в деталях: що таке особливий статус, з чого він складається, які гарантії дають Україні, чи можливі вільні демократичні вибори в умовах, коли там немає української влади, немає українських партій, засобів масової інформації », – впевнений Кравчук.

Окрім того, говорити про здавання національних інтересів і капітуляцію України в конфлікті на Донбасі зараз не можна, зазначив Кравчук.

“Це просто не аргументовано. Зараз говорити про капітуляцію – це дитинство. Немає кроків капітуляції. Є підписаний у Мінську документ, який відкриває дорогу до подальших дій. Адже умовою президента [Володимира] Путіна до проведення зустрічі в нормандському форматі було створення передумов, щоб прийняти реальне рішення [за результатами нормандського саміту], а не завершити саміт словами і розмовами”, – сказала Кравчук.

Якщо на нормандському саміті президент України Володимир Зеленський, президент Франції Еммануель Макрон і канцлерка Німеччини Ангела Меркель погодять питання передання кордону під контроль України, демілітаризації окремих районів Луганської та Донецької областей і створення умов для проведення місцевих виборів, жодної капітуляції не буде, підкреслив Кравчук.

“Я хочу, щоб це слово вийшло з нашої термінології до нормандського формату. Якщо там Путін і його команда заявлять, що вибори мають пройти в таких умовах, які є сьогодні на частині Донецької і Луганської областей, я сам скажу, що це неприйнятно. Давайте дочекаємося нормандської зустрічі”, – сказав він.

Перший президент зазначив, що Путіну довіряти “дуже важко”.

“Але якщо ми із самого початку всі прийдемо до висновку, що йому довіряти не можна, чого їхати в Париж? Для того, щоб розпочинати будь-який процес – позитивний чи негативний – треба довіряти людям, починати з довіри. Якщо ми почнемо з недовіри, на цьому все й завершиться. Тому я знову ж таки звертаюся до людей. Капітуляції немає, “зради” немає. Сьогодні і завтра вибори не почнуться”, – підсумував Кравчук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *