Росія прорахувалася! Забирається геть з Донбасу, виведе всі сили. Потужна заява змінила все

Україна може домовитися з Росією про виведення російських військ з Донбасу і передачу кордону під контроль міжнародних сил протягом одного-двох років, вважає тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор.

Таку заяву дипломат зробив у спілкуванні з українськими журналістами.

За словами Тейлора, для України і Росії головним залишається питання кордону.

“Думаю, українці можуть прийти до угоди з росіянами, щоб росіяни пішли з Донбасу за рік-два. Але на яких умовах росіяни підуть – це питання. Важке і для України, і для Росії питання – це питання контролю кордону. Можливий якийсь компромісний варіант. Росія може передати кордон не українському урядові, але якимось міжнародним силам. Це могла б бути розширена місія ОБСЄ, або сили ООН, які б взяли контроль над кордоном і забезпечили безпеку на території ОРДЛО, щоб пройшли вибори. Вибори не можуть пройти, поки росіяни знаходяться там, і поки кордон знаходиться під контролем росіян”, – сказав Тейлор. 

За словами повіреного, президент Володимир Зеленський розуміє всі ризики, пов’язані з процесом мирного врегулювання і готовий на них йти, щоб домогтися того, чого хочуть українці – «припинення війни». В якості прикладу Тейлор навів розведення сил на трьох ділянках лінії зіткнення, яке, на його думку, значною мірою було одностороннім. 

“Зеленський розуміє, що йому потрібно: щоб росіяни пішли з Донбасу, а в кінцевому рахунку і з Криму”, – сказав Тейлор і додав, що український лідер розуміє, що є червоні лінії, які не можна переходити.

“Думаю, Путін хотів би позбутися від хворобливих санкцій, а це можна зробити, якщо знайти якийсь варіант для нього, щоб піти з Донбасу, зберігши обличчя”, – вважає дипломат. 

Він також наголосив, що більшість жителів непідконтрольних територій хотіли б повернутися в Україну і повернутися до “нормального життя”. Крім того, Тейлор зазначив, що питання повернення Криму займе більше часу, ніж повернення Донбасу. 

За результатами саміту в “нормандському форматі” 9 грудня в Парижі лідери України, ФРН, Франції та РФ узгодили комюніке, в якому заявили, що підтримують домовленість у рамках Тристоронньої контактної групи щодо розведення сил на трьох додаткових ділянках на Донбасі до кінця березня 2020 року.

Також вони заохочують ТКГ сприяти звільненню та обміну утримуваними особами, пов’язаними з конфліктом, до кінця року на основі принципу “всіх на всіх” починаючи з “усіх встановлених на всіх встановлених”. Лідери країн “нормандської четвірки” підтримують досягнення протягом 30 днів домовленості в рамках ТКГ про нові пункти пропуску через лінію розмежування.

Крім того, сторони зацікавлені в досягненні домовленостей у рамках “нормандського формату” і ТКГ щодо всіх правових аспектів закону про особливий порядок місцевого самоврядування окремих районів Донецької та Луганської областей з метою забезпечення його функціонування на постійній основі. Вони вважають за необхідне інкорпорувати “формулу Штайнмаєра” в українське законодавство, згідно з версією, узгодженою “нормандською четвіркою” і ТКГ.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *