Прямо в ЄС! Не змовчали: відповідь Кремлю – зупиніть дезінф0рмацію. Поставили диктат0ра на місце!

Президент Європейської ради Шарль Мішель наголошує, що не санкції, а російська агресія ставить під загрозу продовольчу безпеку світу.

«Кремле, припиніть свою дезінформацію. Не санкції, а ваша війна в Україні заважає судноплавству та ставить під загрозу продовольчу безпеку. Понад 20 мільйонів тонн зерна заблоковано вашими мінами та війною», – написав він у своєму твіттері.

Він закликає зупинити війну та відновити глобальні шляхи постачання продовольства.

25 травня заступник глави МЗС РФ Андрій Руденко у коментарі російській агенції «Интерфакс» заявив, що Москва готова до діалогу щодо врегулювання ситуації із заблокованими кораблями із зерном в українських портах.

«Вирішення продовольчої проблеми вимагає комплексного підходу, пов’язаного у тому числі зі зняттям санкційних обмежень, які були накладені на російський експорт та фінансові транзакції. Якщо нам кажуть, що ці санкції не стосуються продовольства та добрива, то це не зовсім так, бо є питання, пов’язані з проплатою таких поставок, є питання зі страховками, є питання з доступом російських кораблів до європейських портів та інших портів», – сказав він.

Також Країни Заходу неодноразово попереджали про ймовірну продовольчу кризу та голод у низці країн через війну Росії проти України. У березні ООН зафіксувала зростання цін на продукти на понад 12 відсотків. Це стало рекордом із 1990 року. Про можливу харчову кризу застерігала також і українська влада.

18 травня генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш закликав Росію дозволити безпечний експорт збіжжя через українські порти.

Порти Одеса, Чорноморськ та інші були відрізані російськими військовими кораблями в Чорному морі, тому зерно може подорожувати лише перевантаженими наземними маршрутами, які менш ефективні.

«Давайте прояснимо: ефективного вирішення продовольчої кризи без реінтеграції виробництва продуктів харчування в Україні не існує».

Він додав, що альтернативні маршрути транспортування можуть бути вивчені, навіть, якщо відомо, що лише цього буде недостатньо для вирішення проблеми.

До вторгнення Росії у лютому Україна експортувала через свої порти 4,5 мільйона тонн сільськогосподарської продукції на місяць – 12 відсотків світового обсягу пшениці, 15 відсотків кукурудзи та половину олії.

Ґутерріш сказав, що війна в Україні посилила глобальну нестачу продовольства, внаслідок чого кількість людей у світі, які страждають від серйозної нестачі харчів, збільшилася зі 135 мільйонів у 2019 році до нинішніх 276 мільйонів.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що станом на 21 травня Росія заблокувала в українських портах 22 мільйони тонн продовольства, поступово краде його, вивозить і намагається продати.

Також якщо Захід не допоможе Україні стримати наступ Росії і перемогти її, це призведе до того, що нових Буч ставатиме дедалі більше. РФ не заспокоїться, буде тероризувати українців, поки не захопить Україну.

Про це у промові на засіданні Постійної ради ОБСЄ заявив американський посол при цій організації Майкл Карпентер.

За його словами, якщо Росія “досягне успіху” в Україні, буде значно більше повідомлень про фільтраційні табори, масові страти, силоміць переміщених осіб, тортури, зґвалтування та пограбування.

Карпентер зазначив, що у фіналі Росія придумає аргумент, щоб “виправдати анексію безлюдної території, травмованого і затероризованого населення, яке вижило після цунамі насильства”. Цим фіналом може бути псевдореферендум, або одна з маріонеток Кремля просто звернеться безпосередньо до Москви з петицією про анексію. Але фінал буде однаковим у будь-якому разі.

“Сувора і неприваблива правда полягає в тому, що поки Україна не виграє цю війну, Росія ніколи не відмовиться від використання найжорстокіших методів для завоювання України”, – наголосив він.

Тому на тлі жаху, що відбувається, неможливо “зберегти обличчя” президенту РФ Володимиру Путіну, як того хочуть деякі лідери.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *