Прощаємося! Зеленський поставив Гончаруку ультиматум. Його заміна вже є

Президент України Володимир Зеленський в останній час постійно підкреслює: що за прем’єр-міністра Гончарука і уряд ніхто не тримається якщо вони не виконують узгоджені між Кабміном і Офісом президента задачі – екксперти зазначають, що це такий своєрідний ультиматум.

Про це розказав кандидат політичних наук Алексей Якубін на останніх прес-конференціях у Києві

«Зеленський не буде дозволяти членам уряду і депутатам паразитувати на своєму рейтингу. Він публічно кілька разів окреслив очевидну свою позицію: він не вважає тех, хто прийшов у Кабмін – остаточним списоком тих, хто буде п’ять років міністром або премєром », – впевнений експерт.

Також, зазначив Якубін, проти Кабміну Гончарука грає провал в переговорах з МВФ, оскільки вже двічі Київ залишався ні з чим після двох візитів технічної місії Фонду.

Між місією і Кабміном виникли тертя з питання «Приватбанку», при тому, що МВФ не бачить реально працюючої економічної програми уряду, уточнив він.

Крім того, додав політолог, помітна ситуація, коли президент намагається відсторонитися від прем’єра, позиціонуючи себе як людину, яка думає про комунальні тарифи.

Водночас як ми вже повідомляли раніше, прем’єра можуть замінити, якщо у Зеленського переконаються, що Гончарук став сильно “токсичним” щодо впливу на рейтинг влади. Ключовий момент у цьому – зниження тарифів на опалення в грудні. Якщо Гончарук з цим завданням не справиться, то не виключено, що його замінять.

В свою чергу, на словах Гончарук пропонує тарифи знизити, а насправді ж уряд ухвалює протилежне рішення.

Як уже повідомлялося раніше, граничний тариф на тепло, який залишився у спадок від Володимира Гройсмана, скасували. Мовляв, коштів на компенсацію різниці між тим, скільки підприємства витрачають на тепло, і тим, які тарифи їм дозволено встановлювати, немає.

Тобто з одного боку Кабмін обіцяє президенту знизити тарифи на опалення, а з іншого, буквально за кілька тижнів до цього, дозволяє підвищити тарифи – тому не дивно, що ця ситуація дратує президента.

Зазначимо, нова кандидатура, яка розглядається, заступник голови Офісу Президента Юлія Ковалів.

До слова, Юлія Ковалів відкрито опонувала Гончаруку під час наради щодо тарифів в суботу. Крім цього, видання, повідомляє, що Ковалів все частіше включають до складу різних груп для зустрічі з міжнародними фінансовими організаціями та західними партнерами.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *