Портников – Зеленському: Ти повинен покинути пост президента, якщо не готовий воювати з Путіним

У своєму телеграм-каналі Портников заявив, що Володимир Путін не готовий йти на компроміси. Його завданням є капітуляція України, тому в майбутньому Москва продовжуватиме висувати нові умови, поки не досягне своєї мети. При цьому Зеленський повинен або прийняти умови боротьби проти сильного і жорстокого суперника в особі Росії, або покинути свій пост. Про це повідомляє Діалог.UA.

“Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявляє, що Росія не зацікавлена ​​у зустрічі лідерів в “нормандському форматі” і висуває все нові умови для його проведення. А коли Україна виконує ці умови – висуває нові. Але дату саміту все одно не призначають. Я не назвав би це великим політичним відкриттям. Те, що Росія не зацікавлена ​​в проведенні саміту лідерів в «нормандському форматі», відомо ще з 2016 року, коли лідери зустрічалися в останній раз. Після цього Володимир Путін відмовився від таких зустрічей. Звичайно, якщо нічого не розуміти в політиці – а це відмінна риса команди “Кварталу-95”, її попутників і прихильників – то можна вважати, що вся справа в Порошенку. А якщо хоча б щось розуміти, то стане ясно, що вся справа у Володимирі Путіні.

Путін не хоче безглуздих зустрічей і непотрібних компромісів. Він хоче повної і беззастережної капітуляції України на російських умовах. Але не висуває всі умови відразу. Він висуває одну умову за іншою. І Володимир Зеленський після свого приходу до влади заради тільки однієї цієї примарної зустрічі в «нормандському форматі» став виконувати ці умови. Тобто став на шлях капітуляції. Так, можливо, просто не розуміючи, що він робить. Але тоді такі радники, як Вадим Пристайко повинні йому це пояснювати і пояснювати. Поки він не зрозуміє або поки їх не відправлять у відставку.

Тому що нести разом із Зеленським відповідальність за капітуляцію і її наслідки – не найбільше задоволення для людини, яка думає про майбутнє країни і навіть про своє майбутнє. Питання – а що буде, якщо Зеленський перестане виконувати умови Путіна? Нічого нового. Путін буде шантажувати Зеленського також, як шантажував Порошенко. Тому що Путін шантажував не особистість, а інституцію – президента України. Буде нова ескалація, нове загострення конфлікту. Нові умови. Новий тиск з боку європейців – якщо Київ не продемонструє, що не збирається капітулювати. З усім цим доведеться жити довгі роки. Чи можна просто “відмовитися” від окупованих територій, побудувати стіну, перестати домагатися реінтеграції – адже про цей варіант теж починають говорити? Ні, не можна.

По-перше, це буде зрада власних громадян, які опинилися під окупацією. А, по-друге, Росія не для того захоплювала ці території, щоб Україна про них “забула”. Так що ж робити? Та все дуже просто. Зеленському – якщо він не хоче змиритися з цим конфліктом і не може його вирішити – відмовлятися від влади.

Громадянам, які не хочуть жити в країні, яка весь час знаходиться в конфлікті – емігрувати. А всім іншим – навчитися жити в країні, яка приречена на довготривалий конфлікт з сильним і жорстоким ворогом. Цей конфлікт не вічний. Рано чи пізно піде Путін, зміниться російський режим, сама свідомість російського суспільства. І якщо ми сьогодні вистоїмо, то наші діти або онуки зможуть жити в мирній Україні.

За матеріалами Діалог

Джерело: startko.co.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *