Переломний момент на фронті! Розвідка доповіла: бuтва за Сєвєродонецьк – “Козир у руках” ЗСУ!
Сьогодні, 2 червня, британська розвідка повідомила, що російські війська не зможуть так довго вести наступ. Якщо їм вдасться захопити Сєвєродонецьк, вони будуть змушені взяти паузу. Ось вона і зіграє свою ключову роль для ЗСУ.
У прес-службі Міноборони Британії повідомляють, що з тактичного погляду Сєвєродонецьк нічого не означає. Взяти в “котел” ЗСУ також не вийде, оскільки шляхи відступу та траса під контролем українських захисників.
Окупанти віддали всі сили, щоб захопити Сєвєродонецьк. Російська армія вже видихнулася, і їй необхідний перепочинок. На Донбас вони покинули всю артилерію, а щоб захопити Сєверодонецьк, вороже командування не шкодує ресурсів ні людських, ні військову техніку.
Щоб повністю перейти на Донецьку область, російській армії доведеться форсувати Сіверський Донець. А травневі події у районі Білогорівки показали, що окупантам не під силу форсувати водні перепони. Для початку наступу на Донецьку область доведеться форсувати річку в районі Лимана, проте вона повністю прострілюється українською артилерією. Російській армії доведеться брати оперативну паузу для подальшого наступу на Донбас. За цей час окупанти розгублять весь свій запал і запал. А воювати буде ще складніше, оскільки ЗСУ непогано зміцнилися на території Донецької області.
Раніше Британія анонсувала постачання в Україну РСЗВ М270, яка стріляє на відстань до 80 км. Глава Міноборони Британії Бен Уоллес наголосив, що фахівці навчать українських військовослужбовців, як користуватися новими установками. У Лондоні заявили, що вони підтримували Україну з перших днів війни і будуть і надалі це робити, надаючи зброю, включаючи РСЗВ.
Уоллес заявив, що у війні проти України Росія різко змінила тактику, а отже, і Британія має підлаштовуватися під нові реалії. Нові РСЗВ дозволять ЗСУ захистити себе від далекобійної артилерії РФ, тим більше, що путінська армія використовує артилерію не лише проти ЗСУ, а й насамперед проти мирного населення України. Днем раніше британський уряд звернувся з офіційним запитом до Білого дому щодо можливості надати Україні РСЗВ М270.
М270 MLRS розроблена фірмою Lockheed Martin Missiles and Fire Control у 1983 році; може стріляти як тактичними, і крилатими ракетами. Дальність польоту снаряда – 80 км. Екіпаж складає три особи. Установка на гусеничних шасі.
У Британії лише 35 таких РСЗВ. Вашингтон надасть Києву РСЗВ із політичною умовою: не стріляти з неї за межі України. Довгий час країни обговорювали питання саме ракет та дальності їхнього польоту. Москва пригрозила заходами у відповідь, якщо ЗСУ завдадуть удару по самій Росії.