Нацбанк спростив кредитування ФОПів у банках.

Національний банк ухвалив постанову, якою ввів новий підхід до оцінки кредитного ризику фізичних осіб-підприємців під час ухвалення рішень про видачу їм кредитів.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Змінами, зокрема, передбачається, що для оцінки ФОПів банки зможуть використовувати портфельний підхід – правило поширюватиметься на усі кредити ФОПам до 5 млн грн.

“На практиці це означатиме, що ключовим фактором оцінки ризиків позичальників буде своєчасність погашення боргу. Так, допоки позичальники не допускатимуть прострочок за своїми зобов’язаннями, надані їм кредити вважатимуться високоякісними”, – пояснили в НБУ.

У Нацбанку заявили, що нова постанова спростить банкам процес видачі кредитів ФОПам та має сприяти розширенню кредитування малого та середнього бізнесу.

“Це один з кроків у потрібному напрямі та логічне продовження роботи з активізації кредитування, яке забезпечить стійке економічне зростання”, – заявила заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова.

Нагадаємо, що Президент України Володимир Зеленський ініціює введення мораторію на перевірки ФОПів протягом двох років та пом’якшення їхньої відповідальності за порушення порядку подання звітності.

Відповідні законопроекти розроблятиме Кабмін.

Володимир Зеленський підписав указ про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави. Серед інших є й ініціатива щодо полегшення для ФОПів.

Джерело: korupciya.com