Президент України Володимир Зеленський заявляє, що в ході телефонної розмови з президентом США Дональдом Трампом не було ніякого шантажу, як і питань щодо поставок зброї в Україні і по компанії Burisma.

“Зі зброєю і історією з” Бурісмой “це ніяк не пов’язано … шантажу не було, це не було предметом розмови”, – сказав Зеленський в ході спілкування з журналістами, відповідаючи на відповідне запитання в рамках прес-марафону в четвер у Києві.

“Дзвінок ніяк не міг впливати на наші відносини з Америкою”, – підкреслив глава Української держави.

Зеленський зазначив, що, перш за все, хотів довести Трампу, що Україна – не країна корупціонерів і нова влада має намір боротися з цією проблемою.

“Не тільки Трампа, а й багатьох представників США цікавить питання про те, куди йдуть гроші американських платників податків. Це нормально”, – вказав президент.

Прес-марафон з президентом проходить на території Kyiv Food Market на Печерську в столиці. В Офісі президента повідомили раніше, що Зеленський планує відповідати на запитання представників ЗМІ весь день.

Білий дім раніше опублікував стенограму розмови Трампа із Зеленським від 25 липня. З документа випливає, що американський президент в бесіді дійсно стосувався справ колишнього віце-президента США Джо Байдена і його сина Хантера в Україні. Однак, виходячи з опублікованого документа, не можна зробити однозначний висновок про тиск на Зеленського під час розмови. Президент України раніше заявив, що Трамп тиску на нього не чинив.

Президент України Володимир Зеленський запевняє, що не має наміру якось втручатися у внутрішні справи США та виборчий процес у цій країні.

“Я не хочу втручатися жодним чином у вибори незалежної країни під назвою Сполучені Штати Америки, й тому я не робитиму цього… Обирайте свого президента самі, а ви не впливаєте і надалі не впливатимете на вибори незалежної України”, – сказав Зеленський під час спілкування з журналістами в рамках прес-марафону в четвер у Києві.

Коментуючи інформацію про нібито свою зустріч з американським бізнесменом українського походження Семом Кісліним у США, Зеленський запевнив, що навіть не знайомий із цією людиною. “Навіть на фотографії я не розумів, хто це такий”, – сказав глава Української держави.

Джерело: korupciya.com