Ніхто не чекав. Зеленський зробив термінову заяву. Гончарук в ауті!

“Газпром” виконав рішення Стокгольмського арбітражу.

Президент України Володимир Зеленський назвав великою перемогою те, що “Газпром” перерахував “Нафтогазу України” борг у 2,9 мільярда доларів.

“Ще одна перемога. Для когось, може, й маленька. А для країни – велика. НАК “Нафтогаз України” отримав від “Газпрому” $2,9 млрд компенсації за рішенням Стокгольмського арбітражу. Гроші вже на українських рахунках – відповідно до досягнутих домовленостей”, – написав Зеленський у Twitter.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук зазначив, що сплата Росією боргу – це “перемога, в якій я ніколи не сумнівався”.

“Сьогодні, як ми й домовлялися, “Нафтогаз України” отримав від “Газпрому” $2,9 млрд компенсації за рішенням Стокгольмського арбітражу. Це доводить правильність нашої стратегії – грати чесно, виконувати європейські правила та твердо стояти за інтереси України. Хочу подякувати президенту, всій команді уряду та Офісу президента, НАК “Нафтогаз України”, юристам, дипломатам та всім причетним до цієї перемоги за відмінну роботу”, – написав глава уряду у Facebook.

Нагадаємо, у грудні 2017-го та в лютому 2018-го Стокгольмський арбітраж виніс рішення щодо зустрічних позовів “Газпрому” та “Нафтогазу” щодо умов закупівлі газу Україною, а також щодо транзиту російського газу територією України до Європи. За підсумками двох рішень Росія мала сплатити Україні 2,56 млрд доларів. “Газпром” заявив, що ці рішення створили дисбаланс у Києві, в зв’язку з чим він, з одного боку, оскаржить їх, з іншого боку – має намір розірвати ці контракти через цей же суд. “Газпром” направив “Нафтогазу” офіційне повідомлення про початок процедури розірвання контрактів. У Києві розривати контракти не хотіли.

“Газпром” оскаржив у Швеції рішення арбітражу Стокгольму за позовом “Нафтогазу” за контрактами на постачання та транзит газу. Проте всі суди програв. У підсумку, разом із пенею, “Газпром” змушений був заплатити 2,918 млрд доларів США.

Сплата цього боргу – одна з умов домовленостей про підписання нового 5-річного контракту між “Газпромом” і “Нафтогазом” щодо транзиту російського газу територією України в Європу. У той же час Київ відмовляється від нових позовів проти “Газпрому” на майже 12 млрд доларів. Новий договір повинні підписати днями.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *