Луценку кінець! У США виступили із гучною заявою. Такого Україна ще не бачила

Колишній генпрокурор Юрій Луценко є тим українським чиновником, який, за даними американських прокурорів, схиляв партнерів Рудольфа Джуліані Льва Парнаса та Ігоря Фрумана наполягати на відстороненні колишнього посла США в Україні Марі Йованович.

Про це, пише NBC News із посиланням на інформованого американського посадовця.

В обвинувальному акті йдеться, що намагання Парнаса та Фрумана усунути Йованович “були здійснені, принаймні частково, на прохання одного або декількох українських урядовців”.

Федеральні прокурори не повідомили в обвинувальному акті чи на прес-конференції, чому неназваний український чиновник або чиновники нібито закликали Парнаса та Фрумана домагатися усунення Йованович з посади.

В свою чергу, колишній посол США в Україні Марі Йованович у промові перед законодавцями Конгресу заявила, що звинувачення колишнього генерального прокурора України Юрія Луценка абсолютно фальшиві. Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на The Washington Post.

“Щодо подій під час мого перебування в Україні, я категорично заявляю, що я ніколи ні через себе, ні через інших, прямо чи опосередковано, чи будь-яким іншим способом не просила будь-якого уряду чи урядового чиновника в Україні (або в інших місцях) утримуватися від розслідування або переслідування фактичної корупції. Як пан Луценко, колишній генеральний прокурор України нещодавно визнав, згадка про те, що я створила або поширила список “непереслідуваних”, є абсолютно фальшивою – це історія, від якої сам пан Луценко, з тих пір відступив”, – йдеться у промові Йованович.

Окрім того, Луценка, який виїхав за кордон а саме до Лондона, підтягнути англійську, чекають ще одні новини.

Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба заявив, що слідчі Генеральної прокуратури 2,5 роки не розслідували провадження щодо пострілу народного депутата Сергія Пашинського в людину й намагалися його закрити, зазначив Труба тонко натякаючи на підлеглих Луценка та самого Луценка.

Труба зазначив, що Держбюро розслідувань розслідує зараз те провадження, яке було відкрито 31 грудня 2016 року, коли народний депутат під час конфлікту на дорозі вистрелив у ногу людині – і тепер нардепу оголошено підозру за фактом спричинення тяжкого тілесного ушкодження, йому загрожує від 5 до 8 років позбавлення волі.

Труба поінформував:

“Розслідування лише розпочато. Ми розпочали з допитів. Ми не виключаємо, що буде змінено кваліфікацію. Зокрема, слідчі ДБР повинні встановити чи заперечити факт, чи народний депутат, виходячи з автомобіля, тримав зброю, – і цьому факту надати юридичну кваліфікацію”.

За його словами, Генпрокуратура могла забрати собі це провадження, бо поліція чесно збирала докази, а в березні 2019 року “спрацювала політика” – і без участі ДБР провадження закрили слідчі ГПУ.

Труба запевнив, що “полювання за прізвищами не здійснюється працівниками ДБР”.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *