Абромавичус розкрив усі карти! Більше приховувати нічого. Попередники так не робили

Генеральний директор “Укроборонпрому” Айварас Абромавичус в інтерв’ю “Економічній правді” розповів, що акції запорізького заводу “Мотор Січ” уже придбали китайські інвестори, і зазначив, що операція щодо придбання “його команді дісталася у спадок”.
За його словами, покупець попросив консолідувати більше ніж 50% акцій заводу, й “Укроборонпром” надіслав в Антимонопольний комітет (АМКУ) запит про продовження строків розгляду справи на два місяці.

Наразі концерн проводить аудит відносин конструкторського бюро “Івченко-Прогрес” із запорізьким заводом, але після завершення операції з купівлі українське бюро контактуватиме з уже “по суті китайським “Мотор Січ”.

“Я не знаю, яке рішення ухвалить АМКУ, усе в юридичній площині, але я вважаю, що компанію “Мотор Січ” держава має контролювати”, – підкреслив Абромавичус.

Гендиректор концерту додав, що в Україні мають ухвалити такий самий закон, як і в інших розвинених країнах, згідно з яким під час придбання іноземними інвесторами критично важливих підприємств держава має право вето.

“Мотор Січ” випускає авіаційні двигуни і газотурбінні установки. На сайті підприємства повідомляють, що його продукцію експлуатують на літаках і вертольотах різного призначення у понад 120 країнах.

У ДП “Івченко-Прогрес” зазначали (його лист цитують в одному із судових рішень), що “Мотор Січ” випускає 28 типів серійних авіаційних двигунів і має велике для економіки України значення: там працює понад 25 тис. співробітників, компанія забезпечує замовленнями десятки підприємств України. “Мотор Січ” бере участь у розробленні, ремонті, модернізації та відновленні авіаційної техніки Збройних сил України.

Також додамо, що у свою чергу голова Антимонопольного комітету Юрій Терентьєв допускає можливість потрапляння “Укрборонпрому” під антиросійські санкції США через операції з купівлі “Мотор Січі” спільно з китайськими компаніями

“Можна опинитися в повністю абсурдній ситуації, коли китайська сторона разом з “Укроборонпромом” отримала б контроль над цим підприємством.

При цьому США можуть знайти підтвердження того, що китайська сторона присутня в ланцюжку постачання “Вертольотам Росії” – і виникне кафкіанська ситуація, коли “Укроборонпром” з “Мотор Січ” виявляться в американських антиросійських санкціях”, – розповів Терентьєв.

На думку глави АМКУ, і підприємство, і уряд повинні враховувати ці ризики при укладанні угоди.

“Така юридична конструкція за участю “Укроборонпрому” була підтримана Кабміном ще за Гройсмана і Кубіва. Були дані відповідні дозволи на проведення цих переговорів і дій.

Тобто, якщо українська сторона свідомо приймає рішення відмовитися від співпраці з китайцями за цим проектом, то повинні бути прийняті рішення як на рівні “Укроборонпрому”, так і на рівні уряду”, – додав Терентьєв.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *