Жир, вино і кров – навіть найскладніші плями можна відіпрати, просто запам’ятайте ці поради

Страшна пляма не привід викидати улюблену річ, перемагаємо сильне забруднення

Деякі плями не вдасться відіпрати просто кинувши річ у машинку. Кров, вино і жир – типові забруднювачі, які погубили не один предмет одягу чи зіпсували меблі. Однак навіть з такими складними забрудненнями мона спробувати впоратися, якщо підійти до цього з розумом.

Як вивести плями крові

Плями крові з одягу краще відпираються в холодній воді – від температури білки крові згортаються і навічно лишаються у тканині.

Щоб вимити свіжу кров – ретельно промийте забруднену ділянку струменем холодної води. Намильте господарським милом і залиште на 20-30 хв. Потім виперіть в теплій воді з пральним порошком.

З шовкової тканини добре виводить кров крохмаль, замішаний на холодній воді до густої консистенції. Нанесіть його і дочекайтеся, поки висохне. Потім струсіть крохмальну кірку і виперіть річ в делікатному режимі.

Ацетилсаліцилова кислота допоможе впоратися зі слідами крові на вовняної тканини. Розведіть 2-3 таблетки в склянці теплої води, змочіть в ній зубну щітку і потріть тканину.

Як вивести жирну пляму

З деяких тканин жирну пляму, навіть стару, можна звести органічним розчинником – наприклад,  спиртом, скипидаром чи ацетоном. Але ці їдкі речовини можуть зіпсувати синтетику і шерсть.

Можна спробувати і більш делікатні варіанти. Намильте жирну пляму звичайним господарським милом і присипте цукром. Через 10-20 хвилин потріть вологою щіткою і виперіть у пральці.

Також для боротьби з жиром на одязі рекомендують гірчичний порошок – він містить ферменти, які розщеплюють. Розведіть порошок теплою (не гарячою!) водою до густоти сметани і покрийте їм забруднені місця. Через 30-40 хвилин виперіть річ у звичайному режимі.

Свіжу жирну пляму варто засипати дрібною сіллю, і верти її у тканину. Потім струсити сіль і випрати річ.

Як вивести пляму від червоного вина

Вино
Вино / Pixabay

Червоне вино – особливо стійкий забрудник, тому діяти треба швидко. Туго натягніть тканину і лийте на пляму окріп, підкисленою оцтом або лимонною кислотою. Пляма має збліднути, після чого заперіть річ.

Застарілі плями від вина з джинсів можна спробувати вивести за допомогою солі. Нанесіть кашу з солі на місце забруднення і ретельно потріть, після чого періть у теплій воді. Сіль може дещо завдати шкоди кольору тканини, але для багатьох джинсів це у рамках норми. 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *