Зеленський підписав? Протягом 48 годин: неrайн0 в військк0мат – м0білізація по-новому, слухайте неrайн0!

В Україні можуть мобілізувати по-новому. Одне із ймовірних нововведень — з’явитися у військкомат потрібно буде протягом 48 діб. 

Про це пише ВВС Україна, яка змогла ознайомитись з ключовими ідеями Міноборони, які мають бути в майбутньому законопроєкті.

«Повістки зможуть вручати не лише особисто під розпис, але і шляхом направлення на електронну пошту чи рекомендованим листом. Після оповіщення громадянин буде зобов’язаний з’явитися до ТЦК протягом 48 годин», — йдеться на сайті видання. 

Наявність цих положень в майбутньому проєкті закону публічно підтвердив уже колишній представник президента у Верховній раді Федір Веніславський. Цей механізм називається «публічна повістка».

«Щодо актуальності електронних поштових скриньок, у нас уже фактично діє електронний кабінет військовозобов’язаних і призовників, який міститиме всі ідентифікаційні дані. Ці норми мають спростити отримання повістки і не дозволяти людині зловживати тим, що вона нібито не отримує повістку і не порушує закон», – пояснив Веніславський.

Нагадаємо, Верховна Рада готує законопроєкт про зміни щодо проведення мобілізації в Україні, який передбачає нові норми вручення повісток, норми щодо відстрочки від служби та прав військовозобовʼязаних.

Нардепи – члени Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки напрацювали законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів, пов’язаних з удосконаленням питань мобілізації, військового обліку, проходження військової служби. Про це повідомив член комітету, представник президента в парламенті Федір Веніславський.

В законопроєкті про зміни до мобілізації депутати планують прописати можливість вручення повістки не лише особисто під розписку, але й через електронну пошту та рекомендованим листом.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *