Заява віцепрезидента Єврокомісії! Країни Балтії під загроз0ю вторгнення: Путін не спиниться на Україні! Дамо відсіч!

Віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс зазначає, що якщо президента Російської Федерації Володимира Путіна не зупинити в Україні, то наступними його жертвами можуть стати Латвія, Литва та Естонія.

«Якщо ми не підтримаємо Україну, це не зупиниться на Україні. Очевидно, зараз Путін перебуває в якомусь агресивному воєнному настрої, і, на жаль, є ймовірність, що ця агресія триватиме в інших країнах» – сказав він.

Єврокомісар з питань торгівлі, котрий народився та певний час жив у Радянському Союзі й водночас спирається на свій досвід прем’єр-міністра незалежної країни – Латвії, наголосив, що Європейський Союз повинен серйозно поставитися до загрози від режиму Путіна. Особливо зараз в час повномасштабної війни Росії з Україною Брюссель має переглянути погляди на свої стосунки з Москвою після багатьох років дотримання двозначної позиції щодо російської загрози.

На запитання, чи має він на увазі Молдову, Домбровскіс назвав країни Балтії:

“Якщо ви подивитеся на ескалацію агресивної риторики Росії й навіть заяви, що стверджують, що Росія підтримує білоруські інтереси у доступі до Балтійського моря, і наростальну антибалтійську риторику — у випадку України це також почалося з посилення антиукраїнської риторики”.

Передбачальні очікування того, що країни Балтії можуть бути наступними в загарбницьких планах Путіна після вторгнення в Україну, показує рівень тривоги та занепокоєння в деяких колах Європейської комісії щодо наступного кроку Путіна, котрий вочевидь одержимий ідеєю відродження СРСР. Домбровскіс вже давно попереджає про загрозу з боку російського президента.

Водночас Домбровскіс визнає серйозну ядерну загрозу Росії, але й застерігає про потребу заспокоєння російського лідера без реагування на постійний шантаж глави Росії.

“Питання в тому, наскільки ми піддаємося цьому шантажу, бо його можна використовувати постійно проти всього. Путін продовжить свої агресивні війни, він завжди буде використовувати цей шантаж. Це уроки, які слід було засвоїти раніше. Умиротворення агресора не працює, і агресора потрібно зупинити всіма засобами” – наголосив він.

Нагадаємо, що у сьогоднішньому зверненні президент України Володимир Зеленський вкотре наголосив на важливості спільної та продуктивної боротьби з ворогом не лише словами, а й діями.

«Сказати, скільки ми можемо витримати, – багато речей залежить не тільки від нас. Ми витримаємо. І навіть якщо вони зайдуть в усі міста, буде партизанська війна. Ніхто нашу свободу і незалежність не віддасть. Сьогодні – тут, завтра – країни Балтики, післязавтра – Польща, потім – Німеччина», – зазначив Президент Української держави.

Президент закликав світ не лише до слів підтримки, але й швидких вчинків. Допоки не пізно, аби вони допомогли стримати агресора та врятувати увесь цивілізований світ від путінської орди.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *