Вже 23 серпня! Кулеба не залишив шансів – уд@р по Путіну: зберуться всі. Україна переможе!

Spread the love

На саміті Кримської платформи, який 23 серпня з об’єктивних причин збереться онлайн, буде обговорюватися все, що сприяє деокупації півострова в частині дипломатичних зусиль. Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба сказав в інтерв’ю для “Укрінформу”.

Ми запрошуємо всіх учасників Кримської платформи, які взяли участь в установчому саміті минулоріч, а також нових партнерів, приєднатися онлайн 23 серпня. Це питання порятунку міжнародного права та підтримання глобального миру і безпеки.

Важливо не переривати динаміку розвитку Кримської платформи і провести саміт з двох причин.

Здавалося б, іде війна, і його можна було б відкласти? Але ми хочемо послати дуже чіткий сигнал: навіть якщо теоретично – цього не буде, але якщо теоретично – ворог знову стоятиме під Києвом, ми все одно будемо планувати деокупацію Криму.

Дуже важливо зрозуміти: що б не було і як би не було складно, ми завжди повинні думати стратегічно – прийде момент, коли ми деокупуємо свої території. І саміт Кримської платформи – це сигнал якраз про це. Не буде такого моменту в історії, коли нам буде «не до Криму», «не до Лисичанська» чи якогось іншого міста, яке наразі тимчасово окуповане. Так, йдеться про дипломатію, але ми про це говоримо.

І друга причина, чому саміт важливий саме зараз, – тому що у деяких столицях усе ще є неформальний наратив, що «Крим – це, безумовно, Україна, але ви з Кримом особливо обережно, тому що це оголений нерв росії». Тому ми хочемо ще раз застовбити, що Крим – це Україна, і ми будемо говорити про нього що захочемо і робити що захочемо. Це принциповий момент.
Як відомо, на другий саміт Кримської платформи, який пройде онлайн 23 серпня, запрошені не лише 48 чинних учасників, а й представники країн Азії, Латинської Америки та Африки.

Про це заявив заступник глави Офісу президента Ігор Жовква під час брифінгу у вівторок, 2 серпня.

«Запрошено не лише чинних учасників Кримської платформи. На сьогоднішній день ми маємо 48 учасників Кримської платформи, а [запрошені] й представники держав Азії, Латинської Америки та Африки. Сьогодні українська сторона активно працює над тим, щоб якнайбільше лідерів взяли участь у форматі онлайн саміту Кримської платформи 23 серпня», — сказав він.

Також, за словами Жовкви, на жовтень 2022 року заплановано проведення саміту Кримської платформи за участю речників парламентів іноземних держав:

«Цей захід проводитиметься офлайн в одній із держав-партнерів України. Наразі триває відповідна робота».

Перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джеппар підтвердила, що другий саміт Кримської платформи планують провести 23 серпня в онлайн-форматі.

Нещодавно Президент Володимир Зеленський також провів розмову з Еммануелем Макроном і одне з питань, які обговорили глави України та Франції – Кримська платформа.

Як сказав Зеленський у своєму зверненні до українців, під час розмови з Макроном він запропонував йому взяти участь у Кримській платформі. Саміт буде відбуватися онлайн.

Минулого року ми створили Кримську платформу і розвиваємо цей формат – попри всі загрози і відчутну дипломатичну протидію Росії,– сказав президент.

Він додав, що за час окупації росіяни перетворили півострів на великий військово-тюремний табір. Крим став одним із плацдармів для вогневих ударів по мирних українських містах.

“Поступово відновимо справедливість і щодо нашого Криму”, – заявив Зеленський.

Що стосується ситуації на фронті, то вона наразі не зазнала суттєвих змін. Наші герої тримають оборону, ламають усі плани російських окупантів та завдають їм нових втрат. На Донбасі, Харківщині та на Півдні тривають активні бої.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *