Володимир Зеленський підписав законопроект про депутатські штрафи за прогули

25 жовтня президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №1035-2 про позбавлення нардепів виплат через прогули, а також законопроєкт №1036-1 про внесення змін до деяких законів України про внесення депутатських запитів.

Відповідна інформація міститься на сайті Верховної ради.

Закон передбачає припинення відшкодування нардепам витрат на виконання повноважень в разі пропуску більш як 30% голосувань, або більше ніж 50% засідань комітету, в який входить депутат. Також вводиться обов’язкова особиста реєстрація на пленарному засіданні Ради.

Крім того, глава держави підписав законопроєкт №1036-1 “Про внесення змін до деяких законів України про внесення депутатських запитів”.

До першого читання у документі пропонувалося встановити, що на одному пленарному тижні може бути внесено не більше двох депутатських запитів від одного народного депутата. Проте, у ході розгляду проєкту закону в сесійній залі нардепи підтримали правку, яку перед цим відхилив комітет, про внесення не більше десяти запитів від одного нардепа на одного пленарного тижня.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект №1035-2, що відміняє виплати депутатам-прогульникам.

Раніше Комітет виборців України назвав депутатів з партії “Слуги народу”, які пропустили найбільше голосувань. Найчастіше ігнорували голосування Ради депутати “Опозиційної платформи – За життя” (в середньому голосували 25% депутатів).

#Президентпочуйнас

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *