Вихід є! Здати Путіна і звалити все на нього. Як російській верхівці вийти з війни в Україні?

В Україні продовжуються бої та обстріли: у ніч на 24 лютого російські війська вторглися на територію країни, назвавши це “спецоперацією з денацифікації” України. У відповідь на це вторгнення країни Заходу колективно запровадили санкції проти Кремля та російської економіки. Десятки кремлівських чиновників та близьких до Путіна підприємців та пропагандистів потрапили під персональні санкції: їм заборонено в’їзд до країн ЄС, США та деяких інших країн. Провідні російські банки відключені від системи міжнародних розрахунків SWIFT, авіавиробники оголосили про те, що розривають договори лізингу літаків із російськими авіакомпаніями та припиняють обслуговувати ці літаки. Також про припинення будь-яких поставок до Росії вже оголосили багато автовиробників, компанії Apple, Nike, Disney та багато інших

Які збитки санкції завдадуть російській економіці та чи розуміє Путін та інші російські чиновники їхні наслідки? Павло Лузін, кандидат політичних наук, експерт з міжнародних відносин та безпеки, в інтерв’ю “Справжньому Часу” зауважив, що Росія навряд чи зможе існувати як держава в умовах повної економічної блокади: “Загалом неможливо воювати проти всього світу, коли за рівнем промислового розвитку, за рівнем технологій, людського капіталу і так далі ти знаходишся далеко не на перших ролях. Навіть у Німеччини, яка була провідною промисловою країною світу на початку XX століття, це не вийшло”.

– Ви очікували, що санкції, які накладені на Росію та ще будуть накладені, будуть настільки єдиними та жорсткими?

– Напевно, ступінь консолідації саме Заходу, не лише у складі Сполучених Штатів, Європи, Канади та Японії, а й у розширеному сенсі – Тайвань, Південна Корея, Сінгапур – та, мабуть, я був здивований. Щодо жорсткості санкцій щодо російської ВПК, російської космонавтики – ні, я не був здивований, оскільки я цим займаюся не перший рік. Це все було передбачувано, і загалом це дуже болісно, ​​це катастрофа, це колапс промисловості.

– Як вам здається, у Москві все це розуміє керівництво країни?

– Судячи з тієї істерики, яку видає у твіттері голова “Роскомосу” Дмитро Рогозін, він про щось став здогадуватися, я маю таке відчуття.

Чи вони це розуміли до того, як вони вторглися в Україну? Я думаю, що ні, не розуміли. Тому що навіть уряд цивільний не розумів, і він не був, зважаючи на все, знайомий з планами війни. А та аналітика, яка надходила до Путіна, до керівництва країни від тих, хто цю війну готував, загалом, я думаю, вона була на рівні нижче за плінтус. Тому що вони всю аналітику, яка їх не влаштовує, яка їм не подобається, усю відбраковують.

– Російські громадяни вже відчувають ці санкції, цю блокаду? Тому що ми, наприклад, говоримо: “BMW перестала постачати в Росію автомобілі” або “Apple перестала постачати свою техніку”. Але наскільки це взагалі справді помітять громадяни, зокрема ті громадяни, які підтримують за опитуваннями війну в Україні?

– Складно сказати, бо це ж не одноразово приходить до великих груп людей, це йде хвилями. Хтось уже відчув: припустимо, у когось були плани на відпочинок, на покупки, якась готівка була і таке інше. Хтось відчуває, бо він просто зараз втрачає роботу, бо підприємства закриваються, бізнеси починають розорятися. Запасу міцності там практично немає, особливо після 2 років будь-яких ковидних обмежень. Тому до кожного доходитиме тихенько.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *