В Лондоні не сховатись! Гонтарева попалась – дістали і там. Красиве життя закінчилось

Ігор Суркіс і шість афілійованих із ним компаній подали позов проти Валерії Гонтаревої і Петра Порошенка до Високого суду Лондона.

Позов проти Петра Порошенка до лондонського суду подав тільки один із братів Суркісів – Ігор, а також шість пов’язаних із ним компаній, а співвідповідачем за позовом є екс-голова Національного банку (НБУ) Валерія Гонтарева. Про це пише “НВ Бізнес”.

За даними видання, позов був поданий не до Лондонського міжнародного арбітражу, а до Високого суду Лондона (де розглядається справа ПриватБанку) 17 грудня 2019-го.

Різниця в тому, що для арбітражу потрібне так зване “арбітражне застереження”, яка може бути тільки в контракті.

“Якби був арбітраж – значить була обмовка, і значить 100% був контракт. А так як пішли до Високого суду – не ясно був договір, чи ні”, – пояснив виданню співрозмовник, знайомий із практикою судів у британській юрисдикції.

Договір міг бути усним або іншим чином неформальним, і ще доведеться доводити його існування. Сам Порошенко запевняє, що ніякого контракту ніколи не існувало.

Також видання зазначає, що Гонтарева може бути згадана в позові з метою спрощення доступу до англійського суду, оскільки наявність співвідповідача, який проживає в Британії, збільшує шанси відкриття справи. Сама екс-голова НБУ в коментарі виданню сказала, що не бачила тексту позову і дивується, до чого вона там.

Зазначимо ми вже повідомляли, що ,що екс-глава Національного банку України Валерія Гонтарева, не зле себе почуває за кордоном, адже придбала будинок в Лондоні за 23 мільйони фунтів (майже 30 млн. $). Про це ще повідомив Лідер руху «Справедливість» Валентин Наливайченко.

При цьому, яким дивом екс-чиновниця примудрилася заробити на такий будинок, перебуваючи на державній службі, залишається загадкою.

«Вона купила за 23 мільйони фунтів будинок, знаєте де? В Лондоні. Як може державний службовець отримати і купити собі за 23 мільйони фунтів?», – заявив Наливайченко. Українці ж закликають відбирати майно в держчиновників, адже вони заробили його не чесним шляхом.

Нагадаємо, ще в листопаді, колишня очільниця Національного банку Валерія Гонтарева назвала ексгенпрокурорів Віктора Шокіна та Юрія Луценка “неефективними та корумпованими”.

Про це вона заявила під час виступу в Лондонській школі економіці.

За її словами, про зловживання колишнього керівництва “Приватбанку” було передано “тонни інформації”, проте нікого так і не притягнули до відповідальності.

Шокін і Луценко наразі не коментували цих звинувачень, раніше обидва заявляли про великі успіхи у боротьбі зі злочинністю.

Екскерівниця НБУ вважає, що президенту Володимиру Зеленському час “продемонструвати свою незалежність” від олігарха Ігоря Коломойського, колишнього власника “Приватбанку”.

“Коломойський залякує не лише мене, не лише реформаторів, а все населення України….Міжнародна спільнота має надіслати сильний сигнал з приводу того, хто є справжнім дияволом на українській території”, – сказала Гонтарева.

Під час виступу в Лондоні вона кілька разів називала Коломойського «дуже агресивним» олігархом.

Сам же, Володимир Зеленський заявив, що геополітичний вектор країни визначає народ, а не бізнесмен Ігор Коломойський.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *