Українцям знову піднімуть пенсійний вік – що зміниться вже з 2021

На пенсію почнемо виходити все пізніше і пізніше

Пенсійний вік в Україні знову підвищать з 2021 року. Це зроблять у відповідності до зобов’язань перед МВФ, які взяла країна, щоб отримати 5 млрд доларів.

Згідно з проектом меморандуму Кабміну уряд зобов’язується продовжувати пенсійну реформу, яка була розпочата в 2017 році.

Так, в Україні, згідно з меморандумом, “стимулами для більш тривалої роботи” стане підвищення пенсійного віку. З початку 2021 року пенсійний вік підвищать до 60 років.

Українська влада обіцяє не запроваджувати нові спеціальні пенсії або пільги, не вносити в законодавство змін, які приведуть до зниження фактичного пенсійного віку.

пенсіонерка, скріншот з відео
пенсіонерка, скріншот з відео

В документі також згадуються накопичувальні пенсії, розробки системи яких влада збирається співпрацювати із зовнішніми партнерами. Відомо, що в даний час готується відразу два законопроекти – про накопичувальної пенсії для всіх і тільки за пільговим категоріям пенсіонерів.

Раніше повідомлялося, що в Україні требования до стажу щорічно зростати аж до 2028-го і з часом тільки половина українців зможуть їх виконати. Тобто майже кожен другий буде виходити на пенсію в 63 або 65 років, а не 60.

А поки що українці, які не виконали вимоги щодо стажу, можуть до 31 грудня 2020 року оформити матеріальну допомогу. Про це повідомляє юридичний портал України.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *