“Україна не буде чекати” Кулеба розкрив деталі плану повернення Донбасу. “Три точки опори”

Україна має намір використовувати “наступальну дипломатію”, щоб змусити Росію піти на конструктивні кроки щодо окупованого нею Донбасу.

Про це в інтерв’ю “Укрінформ” заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Він назвав три основні методи досягнення мети в дипломатії.

“Перший – це те активно щось робити, нав’язуючи свій порядок денний, свої ідеї і змушуючи партнера реагувати. Другий – це нічого не робити, тоді речі, як правило, помирають самі собою або тебе заганяє партнер, який щось робить. І третій – імітувати, що ти щось робиш, але насправді нічого не робити”, – розповів глава МЗС.

Кулеба уточнив, що Україна має намір використовувати перший метод, а саме: наступальну активну дипломатію, ідеї, ініціативи, пропозиції. Це означає, що Україна не буде чекати, поки Росія “щось запропонує або спробує нав’язати”.

“Це, на нашу думку, єдиний спосіб створити таку ситуацію, коли Росія в решті-решт буде змушена йти на конструктив, тому що вона теж діє не в ізоляції, і її аргументи про те, що Україна є неконструктивною, не прагне до врегулювання і порушує “Мінськ” виглядають просто абсурдно не самі по собі, а на тлі того, як ми діємо”, – пояснив він. Кулеба додав, що всі партнери України бачать це і визнають.

В рамках “наступальної дипломатії” українська сторона запропонувала проводити засідання ТКГ навіть в умовах пандемії в режимі відеоконференцій, щоб не дозволити використати пандемію для гальмування процесу.

“Росія, до речі, спробувала це зробити, заблокувавши доступ СММ ОБСЄ на територію окупованого Донбасу, але загальмувати переговорний процес у ТКГ їм не вдалося”, – зазначив міністр.

Також дипломати підвищили статус української делегації і ввели до неї нових членів, очікуючи на взаємність з боку Російської Федерації і змушуючи їх такими чином теж демонструвати інтерес до діалогу.

“Ми ввели до її складу представників окремих районів Донецької і Луганської областей з числа внутрішньо переміщених осіб, задаючи, по суті, новий стандарт роботи”, – уточнив очільник МЗС.

Другим елементом він назвав посилення міжнародного тиску. Зокрема, відомство відновило “нормандський” діалог на рівні міністрів, який до цього два роки не відбувався.

“Третій елемент – це різка активізація просування питання Криму на міжнародній арені. Ми зараз дуже серйозно працюємо над тим, щоб вивести Крим з тіні, тому що забувати про нього жодним чином не можна!” – додав Кулеба.

Нагадаємо, глава МЗС України Дмитро Кулеба 11 червня закликав Європейський Союз посилити списку санкцій тиск на Росію через триваючі грубих порушень прав людини та міжнародного права в включеному Криму.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *