Цей будинок вважається найкрасивішим в світі — вражаюча вілла “Падаюча вода”

Цей будинок вважається найкрасивішим в світі — вражаюча вілла “Падаюча вода”

Сьогодні існує безліч рейтингів найкрасивіших будинків світу. У них входять особняки мільйонерів і знаменитостей. Однак  наша редакція вирішила зробити крок далі і розповісти вам про будинок, в якому вся пишнота гармонійно поєднується з природою.

Будинок над водоспадом

Цей особняк називають віллою «Падаюча вода». І вілла вже ось-ось відсвяткує своє вісімдесятиріччя.

Будинок був побудований в 1936-1939 роках за проектом відомого американського архітектора Френка Ллойда Райта і до 1960 років використовувався як заміський будинок мільйонера Едгара Кауфмана.

Зараз цей особняк може відвідати кожен, і щорічно він приймає до 150 тисяч відвідувачів. Правда, для цього потрібно приїхати в штат Пенсільванія. Вілла розташована в 80 кілометрах від Пітсбурга.

Як будували віллу

Історія спорудження будинку почалася зі знайомства Ф.Л. Райта з сином Е. Кауфмана, які вирішили зайнятися архітектурою. Кауфман-молодший відвідував студію архітектора і здружився з Френком. Саме з цієї причини Райт був обраний в якості проектувальника заміського будинку Кауфманн.

Для будівництва було вибрано мальовниче місце під назвою «Ведмежий струмок». Тут був скелястий виступ, який височів над околицею, а поруч знаходився маленький водоспад. Райт зробив сміливий хід, заявивши господарям, що він хоче, щоб вони жили з водоспадом, а не просто дивилися на нього. І тому водойма – це не просто прилегла територія, ця структурна частина будинку.

Для будівництва був використаний залізобетон, а також камені, які привезли з місцевого старого кам’яного кар’єру.

Райт отримав за проект 8 тисяч доларів, саме будівництво з усією територією обійшлося в 155 тисяч доларів. З урахуванням інфляції приблизна собівартість вілли на сьогоднішній день становить 2,4 мільйона доларів. Однак ця сума не зовсім вірна, так як в 2002 році будинок відреставрували, витративши на це практично одинадцять з половиною мільйонів.

Популярність

Вілла прекрасна тим, що органічно вписана в навколишню природу, немов невіддільна від неї. Кам’яні стіни і зовнішній декор – все це немов доповнює пейзаж.

Навіть підлога особняка об’єднана з виступом скелі, на якій він стоїть.

Вікна тут встановлені прямо в кам’яну кладку, тому створюється враження, ніби будинок виріс зі скелі.

І, звичайно, тут є спуск до струмка.

У 1966 році «Будинок над водоспадом» отримав статус Національної історичної пам’ятки США. За оцінками на 2008 рік, його відвідали близько 6 мільйонів чоловік. В тому числі тут побували Альберт Ейнштейн, Марлен Дітріх, Вільям Херст, Інгрід Бергман і навіть Франклін Рузвельт. На честь останнього прямо над водоспадом влаштували феєрверк.

Джерело: merezha.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *