Трuv0жн@ звlsтk@! Прямо з Словаччини — повна забор0н@ допомоги Україні: українці здрurнулuся! Ш0k!

Роберт Фіцо колишній словацький прем’єр-популіст, чия партія претендує на перемогу на дострокових парламентських виборах у Словаччині, планує скасувати військову та політичну підтримку України. Про це, Фіцо сказав у інтерв’ю агентству перед нещодавнім мітингом.

Фіцо керував Словаччиною, з 2006 по 2010 рік і з 2012 по 2018 рік, є головним претендентом на посаду прем’єр-міністра після виборів 30 вересня. Він та його ліва партія Smer проводили кампанію з чіткими проросійськими та антиамериканськими меседжами.

«Якщо Smer увійде до складу уряду, ми більше не будемо відправляти зброю та боєприпаси в Україну», – заявив Фіцо.

В інтерв’ю Фіцо сказав агентству, що жодна кількість західного озброєння, що надходить в Україну, не змінить хід війни.

Фіцо зазначив, що Європейський Союз і Сполучені Штати повинні використати свій вплив, щоб змусити Росію і Україну укласти компромісну «мирну угоду».

«Наївно думати, що Росія залишить Крим», – сказав Фіцо, додавши, що «наївно думати, що Росія коли-небудь відмовиться від території, яку вона контролює» в Україні.

Фіцо у своїх промовах повторює російський наратив про причини війни в Україні, включаючи безпідставну заяву Путіна про те, що нинішній український уряд керує нацистською державою, у якій етнічні росіяни нібито потребують захисту.

«Я кажу це голосно і чітко і буду це робити: Війна в Україні почалася не вчора і не минулого року. Вона почалася в 2014 році, коли українські нацисти і фашисти почали вбивати російських громадян на Донбасі і в Луганську», – заявив Фіцо перед радісним натовпом прихильників у своєму рідному місті Топольчани 30 серпня.

Майже всі соціологічні опитування прогнозують, що Smer посяде перше місце на дострокових парламентських виборах, отримавши близько 20% голосів. Після цього Фіцо потребуватиме підтримки інших партій, щоб сформувати уряд.

Також, нагадаємо: справа має велике значення для виборів у Словаччині 30 вересня, оскільки Алача та Пчолінського звинувачують у спробі дискредитувати слідчих, які брали участь у великих розслідуваннях політичної корупції в минулих урядах на чолі з партією Smer-SD та її лідером Робертом Фіцо.

Як колишнього тричі прем’єр-міністра Роберта Фіцо, так і колишнього міністра внутрішніх справ Роберта Калінака у квітні 2022 року звинуватили у створенні та підтримці злочинних груп у державних структурах.

Проте генпрокурор Марош Жилінка скасував розслідування проти обох політиків у листопаді торік, мотивуючи своє рішення спірною статтею кримінального кодексу, яка дозволяє генпрокурору зупиняти будь-яке розслідування, просто визнавши його необґрунтованим.

Тема війни в Україні – одна з ключових у словацькій виборчій кампанії. Наразі шанси на проходження до парламенту мають щонайменше три політичні сили, які декларують відверто антиукраїнські гасла.

Перш за все, це партія Smer-SD колишнього прем’єр-міністра Роберта Фіцо. Вона є лідером перегонів – останні опитування дають їй 19,4% голосів.

Фіцо ніколи не був проукраїнським політиком (словацький політолог Александр Дулеба раніше розповідав, що це пов’язано з його персональною образою на українську прем’єрку Юлію Тимошенко), проте під час свого попереднього прем’єрства уклав з Україною важливу газову угоду, що дозволила Києву забезпечити реверсні поставки газу.

Втім, в останні роки, а особливо в останні місяці перед цими виборами, риторика Фіцо щодо України суттєво змінилася.

Від початку повномасштабного вторгнення РФ Фіцо виступає проти допомоги Україні зброєю, зокрема, він був проти надання Києву зенітно-ракетного комплексу С-300, а також погрожував кримінальним переслідуванням попередньому уряду за передачу винищувачів МіГ-29.

Зокрема, він заявляв, що в Україні «толерують нацизм».

Такі заяви дозволити партії Фіцо наростити рейтинг, відтягнувши голоси в інших партій ультраправого спектра.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *