Трудова книжка тепер нічого не гарантує — українцям пояснили, як не потрапити у халепу через стаж

Українцям приготували неприємний сюрприз з трудовими книжками

Попри те, що трудова книжка є основним документом, який підтверджує трудову діяльність і стаж будь-якого працівника, тепер її наявність абсолютно нічого українцям не гарантує. Таку думку висловив економіст Тарас Козак в ефірі каналу “Україна 24″.

Економіст вважає, що запис у трудовій книжці більше не гарантує працівникам, що їм буде нараховано трудовий стаж:

“Наші громадяни звикли, що трудовий стаж — це запис у трудовій книжці. В радянські часи так повелося, що записано в трудовій книжці — значить стаж йде. Насправді, з 2017 року ситуація змінилася. Зараз грає роль страховий стаж. Тобто вважаються тільки ті місяці, за які були сплачені внески. Тобто коли громадянин був оформлений на роботу офіційно, і роботодавець платив за нього ЄСВ”, – пояснив Козак.Тарас Козак

Економіст Тарас Козак, скріншот з відео "Україна 24"
Економіст Тарас Козак, скріншот з відео “Україна 24”

Якщо роботодавець з якихось причин не сплатив єдиний соціальний внесок або платив зарплату в конверті, то за цей місяць громадянин не отримає страховий стаж і цей період не буде врахований. Таким чином, працівник може думати, що у нього 40 років стажу, а за підсумком цифра виявиться значно менше. Важливо враховувати ці моменти, щоб потім не довелося розгрібати наслідки неправильних дій.

Слід зауважити, що збір консолідованого страхового внеску в Україні (ЄСВ) здійснюється в системі загальнообов’язкового державного страхування в обов’язковому порядку та на регулярній основі.

Економіст Тарас Козак, скріншот з відео "Україна 24"
Економіст Тарас Козак, скріншот з відео “Україна 24”

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *