“Три роки вбита горем мати чекає справедливості”: Моторошне вбивство тернопільської випускниці. Нові подробиці

Суд присяжних продовжує розгляд справи щодо вбивства випускниці Іринки Мукоїди. Слухання відбуваються в закритому режимі. Наразі справа – на стадії оцінки доказів. Про це повідомив прокурор Тернопільської області Петро Бойко.

Санкції за двома статтями Кримінального кодексу, за якими звинуватили Василя Гнатюка, передбачають від 8 років тюрми і до довічного позбавлення волі.

Чи винен у смерті Іринки саме Василь, уже невдовзі суд присяжних поставить крапку в історії з убивством вишнівецької випускниці. І якщо слухання відбуваються в закритому режимі, вирок зачитуватимуть відкрито.

Коли має бути вирок?

– Винуватий чи не винуватий (Василь – прим. авт.) – це питання суду, – каже Петро Бойко.

– Судовий розгляд даного кримінального провадження триває, справа на стадії оцінки доказів – фактично великий обсяг роботи в суді проведено. Маємо надію, що найближчим часом буде вирок. Більш детально про нюанси розгляду справи прокурор не говорить, зважаючи на таємницю чи «закритість» процесу.

Мама випускниці Ольга Яремчук теж підтвердила розгляд справи на стадії завершення. Коли саме оголосять вирок Василеві Гнатюку і чи визнає суд присяжних його винним у смерті дитини, цю тему обговорювати не хоче. – Свідків допитали, усе триває нормально – наскільки може бути нормальним в цій ситуації, – каже Ольга Яремчук.

– Я просто їжджу на засідання, в Тернопіль (бере участь у засіданнях за допомогою відео-конференції – прим. авт.). Ні з ким з родичів Василя чи інших учасників процесу не зустрічалась. Закінчаться засідання – все стане відомо. Не так давно у засіданнях слухали свідків. Ольга Яремчук каже, що нічого нового для себе не почула.

Був біля Іринки чи в іншому місці?

Чи, бува, не з’явились у процесі судового дослідження відомості про причетність до вбивства інших осіб – на ці питання ніхто з учасників процесу не відповідає.

Наступне засідання у справі вбивства Вишнівецької випускниці призначена на 25 лютого у Чортківському суді.

Нагадаємо, тіло випускниці Іринки Мукоїди зі слідами насильницької смерті виявили зранку 26 червня 2017 р. на узбіччі траси у смт. Вишнівець Збаразького району. Підозрюваного, Василя Гнатюка, затримали через тиждень після убивства.

Йому інкримінують, окрім убивства, зґвалтування в неприродний спосіб. Приблизно півроку тривало слідство і справу передали до суду. Підготовчі засідання відбувались в Тернопільському міськрайсуді, де, окрім іншого, обрали присяжних. Згодом перенесли розгляд до Чорткова, так вирішила колегія апеляційного суду.

– Відповідно до ст. 27 КПК України, справа слухається у закритому режимі, тобто в присутності лише учасників кримінального провадження, оскільки обвинуваченим є неповнолітній і обвинувачення стосується злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості особи, – запевнили у прес-службі Тернопільського апеляційного суду.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *